18 / Березень, 2021
17 березня 2021 року Уряд схвалив постанову №209 "Про внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами", якою схвалені зміни, що фактично вже застосовуються з 1 січня 2021 року.
Нагадаємо, що додатком 5 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» здійснено розподіл освітньої субвенції між місцевими бюджетами вже з урахуванням пропонованих не прийнятою на той час постановою змін до Формули.
На жаль, Міністерство освіти і науки, автор проєкту постанови, відхилило пропозиції Асоціації міст України з поясненням, що їх реалізація потребує збільшення обсягу освітньої субвенції на 2021 рік орієнтовно на 7,2 млрд грн, з яких:
  • 4,5 млрд грн на оплату праці вихователів груп подовженого дня;
  • 1,4 млрд грн на оплату праці педагогів, що забезпечують здобуття освіти за індивідуальною формою;
  • 1,3 млрд грн на збільшення обсягів резерву освітньої субвенції до 2%.
Разом з тим у погоджувальній таблиці до проекту постанови Міністерство зазначило, що для напрацювання змін до формули розподілу на 2022 рік створюватиметься міжвідомча робоча група, до якої увійдуть і представники АМУ.
АМУ неодноразово надавала свої пропозиції до вдосконалення Формули та висловлює готовність до співпраці в її оновленні на 2022 рік, задля забезпечення якісної середньої освіти у громадах та можливості організації роботи закладів освіти відповідно до  вимог освітнього законодавства.
Також АМУ вітає рішення МОН почати розроблення змін до Формули 2022 вже у березні цього року.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)