10 / Березень, 2022
 
7 березня Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 224, якою затвердив перелік категорій товарів, що визнаються гуманітарною допомогою без здійснення процедури визнання таких товарів гуманітарною допомогою у кожному конкретному випадку, на період воєнного стану (перелік).
 
Крім того цією постановою:
  1. Визначено, що на період воєнного стану пропуск через митний кордон України товарів гуманітарної допомоги, які включені до вищезазначеного переліку відповідно до Урядової постанови № 224, здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання товаросупровідних документів або декларації, заповненої особою, що перевозить даний товар, за формою згідно з додатком, без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
  2. Визначено, що на період воєнного стану голова Ради міністрів АР Крим, голови ОДА, КМДА (керівники ВЦА та ВА) мають право приймати рішення про визнання товарів, які не включені до вищезазначеного переліку відповідно до Урядової постанови № 224, гуманітарною допомогою.
 
Завдяки цьому спрощено систему отримання Україною гуманітарних вантажів, які є життєво важливими через війну з Російською Федерацією.
 
Слава Україні!
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)