20 / Березень, 2019
Уряд схвалив проект Закону України «Про внесення зміни до Закону України «Про охорону дитинства» щодо реалізації міжнародної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» та «Про внесення зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України (щодо додаткових надходжень до бюджетів міст та об’єднаних територіальних громад, які приєдналися до міжнародної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді»)». Інтереси органів місцевого самоврядування на засіданні Уряду представляв Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
Зміни до Закону України «Про охорону дитинства» передбачають:
  • Доповнення його норм визначенням Всесвітньої ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді»
  • Запровадження надання фінансової підтримки громадам, які отримали статус «Громада, дружня до дітей та молоді»
  • Розробка порядку Кабінету Міністрів України про забезпечення механізму надання фінансової підтримки громадам, визначених дружніми до дітей та молоді.
Зміни до Бюджетного кодексу передбачають збільшення частки податку на доходи з фізичних осіб (ПДФО), що зараховується до місцевих бюджетів:
  • на 1 % для територіальних громад, які визнано кандидатами на отримання статусу «Громада, дружня до дітей та молоді» (громади-кандидати);
  • на 3 % для територіальних громад, яким установлено чи підтверджено статус «Громада, дружня до дітей та молоді» (громади, визнані дружніми до дітей та молоді).
«Лише рік тому ми спільно з ЮНІСЕФ та Асоціацією міст України підписували меморандум про те, що ми спільно будемо поширювати цю практику по всій країні, але зараз настав час створити закони, які дадуть стимул місцевим громадам бути дружніми до дітей, а дітям і молоді - можливість бути включеними у процес прийняття рішень на місцевому рівні і брати участь в усіх програмах, які забезпечують розвиток громади» - наголосив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
 
Асоціація міст України вітає це рішення Уряду, оскільки це – важливий крок для підтримки дітей та молоді в територіальних громадах. Громада, дружня до дітей та молоді – це не лише ігрові майданчики та чисті двори, це – зручне для життя середовище. АМУ буде докладати зусилля, щоб ця ініціатива була ухвалена Парламентом.  
 
Нагадаємо, 29 березня 2018 року в Будинку Уряду України відбулося урочисте підписання меморандуму «Громада, дружня до дітей та молоді» між Кабінетом Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Фондом ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Асоціацією міст України, низкою громадських організацій. Метою цього Меморандуму є забезпечення співпраці та партнерства між Сторонами у впровадженні програми «Громада, дружня до дітей та молоді».
У жовтні 2018 року Асоціація міст України надала пропозиції до цих законопроектів щодо розширення інструменту державної підтримки громад, дружніх до дітей та молоді.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)