20 / Травень, 2021
17 травня Уряд постановою №453 вніс зміни до переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року, затвердженого розпорядженням Уряду від 15 січня 2020 р. №23.
До числа опорних віднесено з медичні заклади Житомирської області, а саме:
- Комунальне підприємство “Лікарня № 2 ім. В. П. Павлусенка” Житомирської міської ради;
- Комунальне некомерційне підприємство “Малинська міська лікарня” Малинської міської ради;
- Комунальне некомерційне підприємство “Олевська центральна лікарня” Олевської міської ради”.
Асоціація міст України в 2020 році неодноразово пропонувала МОЗ затвердити відповідним нормативним актом критерії/показники вимог до опорних закладів охорони здоров’я, які дозволять об'єктивно оцінювати медичні заклади та здійснювати прозорий та об’єктивний відбір закладів охорони здоров'я до числа опорних. Такі документи дозволли б провести загальну оцінку факторів, що можуть вплинути на якість надання медичної допомоги в медичних закладах (інфраструктура, оснащення, організація послуг, надання допомоги, кадровий потенціал тощо), що претендують на статус опорного. Затверджені критерії та оцінка медичного закладу за бальною шкалою дозволили б отримати об’єктивні дані щодо можливості віднесення закладу охорони здоров’я до опорного. АМУ переконана, що є медичні заклади, які через суб'єктивний підхід МОЗ України щодо відбору лікувальних закладів, не були включені до їх числа.
З метою запобігання суб’єктивного підходу до створення мережі опорних закладів охорони здоров’я АМУ зверталася до Міністра охорони здоров’я з проханням затвердити наказом Порядок і методику формування мережі опорних закладів охорони здоров’я; критерії/показники вимог до таких закладів та переглянути перелік опорних закладів охорони здоров'я у госпітальних округах на період до 2023 року. Втім, ці документи ще досі не затверджені.
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)