Уряд розширив на всю територію України проведення експерименту з фінансового забезпечення розвитку автомобільних доріг

01 / Березень, 2017
Сьогодні на засіданні Кабмін затвердив проект постанови “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 р. №726” (експеримент з фінансового забезпечення розвитку автомобільних доріг). Документ поданий Міністерством фінансів.
Експеримент з розвитку автомобільних доріг загального користування було запроваджено з 1 вересня 2015 року і він діяв у Волинській, Львівській, Одеській і Чернівецькій областях та місті Києві.
Прийняте рішення розширює проведення експерименту на всю територію України та пропонує продовжити термін його дії до 1 січня 2018 року.
Реалізація цього проекту не потребуватиме додаткових витрат із державного та місцевих бюджетів.
Прийнятою постановою визначено, що у разі перевиконання помісячного розпису надходжень митних платежів по Україні 50 відсотків такого переконання буде спрямоване тим регіонам, у яких перевиконано встановленні відповідним митницям індикативні показники, пропорційно до їх перевиконання. При цьому, обсяг коштів, визначений для зарахування по Енергетичній митниці, залишається у загальному фонді Державного бюджету.
До того ж, постановою передбачено використання умовних нарахувань податку на додану вартість при імпорті природного газу на митну територію України за три останні бюджетні періоди в цілому по Україні (у зв’язку з відміною у 2017 році звільнення від оподаткування ГІДВ по операціях з імпорту природного газу НАК «Нафтогаз України») при розрахунку індикативних показників.
Також постановою передбачено, що перелік об'єктів, щодо яких здійснюється реалізація зазначених заходів згідно з експериментом, погоджується з Мінінфраструктури, Укравтодором і Мінфіном та з подальшим погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.
Асоціація міст України спільно з Міністерством фінансів України та Державною фіскальною службою України взяла участь у доопрацюванні проекту вищеназваної постанови, зокрема, в частині розрахунку щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів у розрізі регіонів. За підсумками робочої наради за участі АМУ Міністерство фінансів доопрацювало Методику розрахунку щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів та з метою наближення індикативних показників до реальної економічної ситуації, що склалась у останньому бюджетному періоді, врахувало окремі чинники впливу на надходження митних платежів по регіонах, що дає можливість застосування єдиного підходу для всіх регіонів.
Прийняті зміни позитивно вплинуть на соціально-економічний розвиток регіонів. Окрім того, це надасть можливість провести реалізацію заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)