17 / Лютий, 2023
10 лютого на засіданні Уряду прийнято постанову «Про затвердження порядку використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії» (постанова Кабінету Міністрів України від 10.02.2023 № 118).

Порядок визначає механізм використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії та напрями використання коштів (Постанова).

Такий фонд створюється у складі спеціального фонду Державного бюджету України. Державним бюджетом України на 2023 рік фонд передбачено в обсязі 35,5 млрд грн. Наповнення Фонду залежить від виконання Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів». Іншим джерелом наповнення фонду є 50 % коштів, що перераховуються Національним банком України відповідно до Закону України «Про Національний банк України».

Варто зазначити, що кошти фонду виділяються на ті проєкти, які реалізуються на території відновлення як одного з функціональних типів територій відповідно до Закону України «Про засади державної регіональної політики». Водночас, невстановлення територій відновлення урядом стримує використання коштів фонду та фінансування проєктів відновлення. Щодо вирішення цього питання Асоціація міст України направила відповідне звернення до Кабінету Міністрів України.

Заявниками на отримання коштів фонду Порядок визначає обласні, Київська міська держадміністрація (обласні військово-цивільні, військові, Київська міська військова адміністрація).

Звертаємо увагу, що проєкти (об’єкти, заходи), на які виділятимуться кошти фонду, мають бути включені до регіонального плану відновлення та розвитку, затвердженого у встановленому порядку. На жаль, Порядок розроблення регіонального плану відновлення та розвитку  Кабінетом Міністрів України поки не затверджено, і, відповідно, обласні, Київська міська держадміністрація (обласні військово-цивільні, військові, Київська міська військова адміністрація) не затвердили відповідні регіональні плани.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)