Управління земельними ресурсами - тема практичної сесії у Волинському РВ АМУ

15 / Вересень, 2021
15 вересня у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему».
Учасники – міські, селищні та сільські голови, профільні заступники голів громад, профільні спеціалісти.
Захід організовано в рамках пілотного спільного проєкту АМУ та ДЕСПРО.
Виконавча директорка Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Мар'яна Конончук відкрила захід та привітала учасників, вона підкреслила, що такі практичні сесії за підтримки АМУ відбуваються у всіх областях України і мають на меті надати посадовим особам органів місцевого самоврядування роз’яснення з питань застосування законодавчих новацій та чинних законів, рекомендації з практичного застосування секторального законодавства.
 
Тренером практичної сесії виступив директор Волинської регіональної філії державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" Олександр Семенюк.
Під час заходу обговорювалися, зокрема, положення Закону 1423-IX «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», прийнятого 28 квітня 2021 року та Закону 1444-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони», ухваленого 18 травня 2021 року.
Консультант з бюджетних питань Волинського РВ АМУ Василь Гром озвучив питання, які пов'язані з легалізацією використання земельних ресурсів та взаємовідносинах з бюджетами територіальних громад (земельний податок на доходи фізичних осіб).
Також учасники заходу обговорили способи приваблення інвестора у громади, актуальні та гострі питання інвентаризації земель, розвиток ягідництва тощо.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)