Українським громадам допомагають європейські міста-побратими

19 / Квітень, 2022
Європейські міста-побратими у скрутний час для нашої країни надають допомогу українським громадам - надсилають необхідні вантажі (продукти харчування, медичні засоби тощо), а також приймають у себе вимушених переселенців.
 
Місто Київ отримує гуманітарну допомогу від міста-побратима Мюнхена. Ще у березні Мюнхен надав Києву 15 залізничних вагонів гуманітарної допомоги, медикаменти і медобладнання. Крім цього до Києва прибули 12 реанімобілів, подарованих українській столиці мерією міста-побратима. Також Мюнхен приймає українських біженців. Голова АМУ, мер Києва Віталій Кличко дякує німецьким партнерам та друзям за допомогу Києву та Україні. Окрім Мюнхена, інші міста Німеччини передали Києву 8 пожежно-рятувальних автомобілів та необхідне спорядження. Зокрема, місто отримало авто з пожежними драбинами, автоцистерну, гідравлічні інструмети та обладнання для розчистки завалів і порятунку людей, генератори, гідроножиці, електроінструмент і спеціальний захисний одяг для пожежних-рятувальників. Київ передає все це підпозділам Головного управління ДСНС України в місті Києві. Дуже потрібні місту сьогодні карети швидкої та подежно-рятувальна техніка, адже вони працюють не тільки в столиці, а й допомагають в передмістях. - У Бучі, Ірпені, Гостомелі, Бородянці.
Місто Чернівці, як тільки відчувають у чомусь потребу, отримують необхідну партію гуманітарної допомоги від міста-побратима Сучави. Румуни захоплюються духом та патріотизмом українців. Щодня слідкують за українськими новинами і буквально живуть нашою війною. Для багатьох українці стали прикладом відважної боротьби за свою землю. Тому Сучава, готова й надалі допомогати своєму місту-побратиму у всьому та тісно співпрацювати. Чернівці отримують гуманітарну допомогу й від іншого міста-побратима - Коніна, зокрема, медикаменти, їжу, теплий одяг та взуття, а також рації і шоломи для військових.
Житомир підтримує місто-побратим Плоцьк, там приймають житомирян, зокрема, дітей та їхніх мам.
Хмельницький отримує гуманітарну допомогу від семи міст-побратимів. Люблін, Чеханов, Шауляй, Ченстохова, Прага, Жешув, Сілістра надсилають в Україну постійні гуманітарні вантажі: продукти, медикаменти, засоби зв’язку, коптери, одяг, медичний транспорт, засоби гігієни, взуття і багато іншого. Допомогу, отриману від міст-побратимів Хмельницький спрямовує в ті населені пункти країни, де наразі ситуація найважча. Також допомогу передають військовим, медичним закладам тощо.Крім надання гуманітарної допомоги українському народу, міста-побратими приймають у себе людей, які рятуються від війни, шукаючи безпечні місця за кордоном країни.
Вінниця отримала понад 5 тонн гуманітарного вантажу від польського міста-побратима Кельце. У пакунках – продукти, дитяче харчування, вода, спальники, каремати, одяг та засоби гігієни – це вже п’ятий вантаж до Вінниці з міста-побратима у Польщі. Допомога з міста Кельце приходить до Вінниці з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну. У гуманітарному хабі пакунки сортують і далі розподіляють за потребами, які оновлюються щодня в координації з іншими містами, які потерпають від російських обстрілів.
Невеличка гміна Сянок у Польщі, - дружній побратим міста Борислава. Звідти до українського міста постійно досталяють гуманітарну допомогу. Вантаж, який прибуває до Борислава, міська влада невідкладно передпє в місця, де його найбільше потребують. Відтак, продукти, дитяче харчування, засоби особистої гігієни, підгузки, дитячий одяг, коци, медикаменти та інші засоби медичного призначення відвантажено для мешканців міста Чернігова. Частину допомогу від польського міста-партнера відправлено також до Малинської громади Житомирської області.
Місто-побратим Чорткова – французьке Безьє – продовжує всебічно підтримувати українців, котрі через повномасштабну війну росії з Україною, були вимушені залишити свій дім та знайшли прихисток у Чортківській громаді. Окрім важливої гуманітарної допомоги: продуктів харчування, засобів гігієни, побутової хімії, одягу та інших потрібних речей, діти із міста на півдні Франції передають нашим малюкам зворушливі малюнки, котрі самі намалювали, та іграшки.
Місто Седльце, що у Польщі,як місто-побратим Бердичева і надалі проявляє свою солідарність з Україною. Напередодні Великодня жителі та влада міста передали в Бердичів святкові подарунки підготовлені жителями міста, учнями шкіл та релігійною благодійною організацією, зауваживши, що це є особливий святковий гуманітарний груз, який символізує собою Пасхальну радість та перемогу добра над злом.
Польські партнери протягують руку допомоги й Івано-Франківську. Місто-побратим Івано-Франківська Рибнік передає гуманітарні вантажі, які в умовах воєнного часу дуже важливі. У Івано-Франківську все це сортується, фасується і спрямовується за потребою у прифронтові міста.
Румунське місто Сеїні, місто-побратим Калуша, допомагає гуманітарними вантажами Калуській громаді. Як допомогу українське місто отримує продукти харчування, засоби першої гігієни, одяг, взуття й багато інших потрібних речей для постраждалих у війні та для наших захисників.
Місто Надвірна отримує допомогу з Чеської Республіки. Місто-побратим Надвірної Крнов одним з перших та неодноразово надсилав гуманітарну допомогу. Серед потрібних вантажів: військова амуніція, дорослий та дитячий одяг, взуття, а також миючі засоби та засоби особистої гігієни.
Каневу гуманітарний вантаж надсилає естонське місто-побратим Виру. До гуманітарного вантажу входять медикаменти, перев’язувальні матеріали, плащі, спец рукавиці та продукти харчування. Крім того канівські медичні заклади отримують допомогу й від міста-побратима Фірзен. Частину медикаментів було розподілено між місцевими закладам охорони здоров’я, а перев’язувальні матеріали, плащі та спец рукавиці було відразу передано захисникам на блокпости.
Одесі продовжує допомагати місто-побратим Марсель. Місто отримало від Марселя дві машини швидкої допомоги, одна з яких - всюдихідна, з відповідним обладнанням, а також медичну продукцію. Раніше з Марселя до Одеси вже були поставлені три авто швидкої допомоги, пожежна машина, медичне обладнання та медикаменти.
Миколаїв отримує гуманітарні вантажі з болгарського міста-побратима Плевен. Плевен одним з перших відгукнувся та запропонував Миколаєву свою допомогу. У якості гуманітарного вантажу до Миколаєва надсилають медикаменти, спальні мішки, зарядні пристрої. Все це розподілено в міські лікарні та загони територіальної оборони.
 

► European Twin Cities Help Ukrainian Municipalities

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)