18 / Жовтень, 2017
17 жовтня у Донецькому регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Ефективне управління житловим фондом. Створення та діяльність ОСББ». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь представники органів місцевого самоврядування області, фахівці місцевих рад з питань ЖКГ, голови ОСББ, члени Громадської ради при Костянтинівській міськраді, консультанти Проекту ПУЛЬС. Модерував захід заступник Костянтинівського міського голови з питань житлово-комунального господарства Віктор Василенко. Він зробив огляд законодавчої бази, охарактеризував стан житлово-комунальної реформи з урахуванням статистичних даних та навів приклади ефективного управління житловим фондом.
У ході обговорення державної політики щодо реформування галузі ЖКГ в умовах децентралізації консультанти ПУЛЬСу звернули увагу на розроблену АМУ секторальну Стратегію з житлово-комунального господарства. Віктор Василенко детально розповів про порядок та основні етапи створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, скликання установчих зборів, державну реєстрацію і подальші кроки. Окремо учасники обговорили впровадження енергоефективних заходів і технологій в ОСББ - у нагоді стала інформаційна брошура про програму з утеплення житла, розроблена в рамках проекту за підтримки USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» та відповідна інфографіка.
«В країні діє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження, - зазначив В.Василенко, - зокрема, у Костянтинівській міськраді вже введено нову штатну посаду енергоменеджера, який займається ретельним моніторингом енерговитрат по усіх галузях, що є дуже ефективним для подальшого аналізу і реалізації енергозберігаючих заходів».
Присутні на практикумі голови ОСББ піднімали питання кредитування, розробки енергетичних паспортів на будинки, написання проектів з термомодернізації житлових приміщень, благоустрою прибудинкових територій та інші. Враховуючи важливість комплексного і виваженого підходу, учасники засідання одностайно висловилися за створення Асоціації ОСББ Донеччини та розробку окремих програм розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Крім того, з ініціативи представника Донецького РВ АМУ Олександра Меланченка учасники практикуму обговорили найбільш критичні для місцевих рад положення проекту Держбюджету-2018 та висловили єдину думку щодо неможливості прийняття документу в запропонованому вигляді. «Це – реальний удар по місцевому самоврядуванню, яке, з одного боку, стало сильніше завдяки фінансовій децентралізації, а з іншого - не витримає вантажу у вигляді компенсації пільг на житлово-комунальні послуги та інших «нововведень», - зазначив експерт. Консультант з юридичних питань Проекту ПУЛЬС Костянтин Гацько ознайомив присутніх з пропозиціями АМУ до проекту Держбюджету-2018, а також розповів про участь Асоціації у лобіюванні важливих законопроектів.