Учасники практикуму у Волинському РВ АМУ вивчали, як розробляти та втілювати проекти розвитку громад

14 / Червень, 2018
13 червня у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України пройшов практикум із застосування законодавства на тему: "Розробка та реалізація інфраструктурних та інвестиційних проектів за рахунок субвенцій з державного місцевим бюджетам, грантових коштів, позик та коштів ДФРР". Волинське РВ АМУ організувало захід в рамках Проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь очільники міст, сіл, селищ та ОТГ, керівники та спеціалісти економічних та інвестиційних відділів рад, проектні менеджери органів місцевого самоврядування.
На початку заходу виконавчий директор Волинського РВ АМУ Богдан Самойленко наголосив, що, Асоціація докладає чимало зусиль для запровадження в державі децентралізаційної реформи та підвищення фаховості й навчання спеціалістів в об’єднаних територіальних громадах.
"Для ОТГ настав час фахово підійти до пошуку альтернативних джерел для розвитку громад, – вважає Самойленко. – Якщо говорити про грантові кошти, то будь-який фонд, оцінює, які будуть результати кожного проекту і, зазвичай, ставлять вимогу про написання і впровадження "дзеркальних" проектів. Волинське регіональне відділення АМУ готове надавати громадам усіляку підтримку у їх впровадженні, бо маємо сталі зв’язки з впливовими і надійними організаціями як в Україні, так і за кордоном". Богдан Самойленко додав, що на початку тижня було підписано договір про співпрацю між Волинським РВ АМУ та ГО "Дієві зміни" з Донеччини.  
Спікером практикуму виступив незалежний консультант з питань місцевого економічного розвитку Анатолій Банера. Він вважає, що  "проекти – двигун прогресу у будь-який громаді", він спинився на огляді нормативно-правової бази, що регулює розробку і реалізацію інфраструктурних та інвестиційних проектів для громад.
"Розробляючи будь-який проект, увагу варто звертати на Державну стратегію регіонального розвитку як один із ключових документів, що формує основні базиси і принципи розвитку усіх регіонів. Фактично всі стратегічні напрямки у ній виписані, – наголосив Анатолій Банера. – На Волині активізували основний діловий документ регіону – інвестиційний паспорт, який є, так би мовити, трендовою річчю та вимогою сьогодення. Він дає можливості представити інвесторові всі можливості території. До речі, нині найбільшим донором в Україні є наша держава, бо жодний зовнішній донор не фінансує громади так, як це робиться через субвенції, ДФРР та інше".
У ході практикуму учасники обговорили питання планування, проектного циклу, комплексного аналізу проблем, вибору стратегії проекту, логіко-структурної матриці, графік впровадження та бюджет. Не оминули увагою й етапи впровадження проектів, а саме: деякі аспекти управління, обліку, проведення закупівель, моніторингу та ризики впровадження.
Відгуки про участь у заході засвідчили, що такий живий діалог став корисним для всіх присутніх. Учасники ділилися досягненнями, розповідали про успіхи та проблеми у написанні проектів, про проведення конкурсів місцевих ініціатив, які на Волині практикують не лише міста, але й ОТГ.
 
 
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)