У Житомирському РВ АМУ вивчали особливості реформування системи соціального захисту

26 / Липень, 2019
26 липня у Житомирському Регіональному відділенні Асоціації міст України пройшов практикум із застосування законодавства на тему «Реформування системи соціального захисту. Особливості роботи з особами з інвалідністю, учасниками АТО, внутрішньо переміщеними особами та іншими категоріями населення». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники – 22 представники міст та ОТГ Житомирського РВ АМУ.
Виконавча директорка Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська виступила та розповіла про діяльність Асоціації міст України щодо розвитку соціального захисту:
  • АМУ розробила рекомендації органам місцевого самоврядування щодо доставки повідомлення про призначення субсидій за рахунок держбюджету, економія коштів місцевого бюджету – 39,3 млн. грн.
  • Завдяки АМУ штрафи за порушення законодавства про працю, накладені органами місцевого самоврядування, з 2019 року зараховуються до місцевих бюджетів.
  • Завдяки АМУ не допущено перекладання на місцеві бюджети фінансування патронатних сімей.
  • АМУ запобігла перекладанню на місцеві бюджети додаткових видатків в обсязі 3 млрд грн на фінансування працівників соціальної сфери.
  • АМУ запобігла фінансуванню муніципальної няні за рахунок коштів місцевих бюджетів в сумі 1,95 млрд гривень.
Модератор заходу - директорка департаменту соціальної політики Житомирської міської ради Вікторія Краснопір поділилася досвідом організації соціального захисту населення міста Житомир, основними напрямки та особливостями реалізації захисту вразливих верств населення, розповіла про законодавчі новації щодо надання соціальних послуг.
Про підвищення громадської активності та співпрацю місцевої влади та громадських організацій щодо соціальної підтримки малозахищених осіб розповів Владислав Паламарчук, голова ЖОГО «Милосердя».
Під час практикуму учасники ознайомилися з основними напрямами реформування системи соціального захисту населення в умовах децентралізації, особливостями утворення структурних підрозділів з питань соціального захисту населення та обговорили питання соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, а також надання соціальних послуг сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)