У Закарпатському РВ АМУ обговорили питання управління земельними ресурсами громад

23 / Вересень, 2021
23 вересня у Закарпатському регіональному відділенні АМУ відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему».
Учасники: міські, селищні, сільські голови, фахівці земельних та юридичних підрозділів.
Захід проведено в рамках спільного проекту АМУ та ДЕСПРО.
Модераторкою практичної сесії виступила Тетяна Марухнич, старша викладачка кафедри землевпорядкування та кадастру географічного факультету ДВНЗ «УжНУ». Вона акцентувала увагу учасників на таких питаннях як нормативно-правове регулювання вдосконалення системи управління та дерегуляції земельних відносин, набуття права на землю за результатами електронних аукціонів та новини законодавства в цій сфері, а також вплив нового процесу планування на землеустрій.
  
Окремо доповідачка зосередилась на аналізі законодавства, що стосується ринку землі та пов’язане з діяльністю органів місцевого самоврядування.
Під час виступу Т.Марухнич звернула увагу присутніх представників органів місцевого самоврядування на постійній роботі Асоціації міст України, участі її експертів у розробці та вдосконаленні законодавства, ефективному представленні та просуванні інтересів територіальних громад та місцевого самоврядування перед центральною владою.
Завершальною частиною практичної сесії став діалог між модераторкою та учасниками заходу у форматі «питання-відповідь», в рамках якого експертка детально розкрила окремі аспекти законодавчого регулювання земельних відносин, які цікавили представників міських, селищних та сільських рад.

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)