У Вінницькому РВ АМУ провели семінар для представників органів місцевого самоврядування, щоб поширити досвід створення інвестиційного парку

20 / Червень, 2017
Вінницьке РВ АМУ провело парктичний семінар для представників об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення Вінницької області на тему "Створення індустріальних парків як інструмент залучення інвестицій", аби поділитися успішною практикою Вінниці у створенні інвестиційного парку.
Семінарське заняття з місцевого економічного розвитку складалося з двох частин: теоретичної та практичної. В першій половині заходу успішний досвід в цьому напрямку демонстрував директор Департаменту економіки та інвестицій Вінницької міської ради Віталій Погосян. Він презентував учасникам концепцію індустріального парку «Вінницький кластер холодильного машинобудування», яка сьогодні активно впроваджується у місті. Вінниця є одним з перших міст України, яке утворило два індустріальні парки, під які відвели 85 гектарів промислової землі.
 
В рамках Вінницького кластеру холодильного машинобудування здійснюється будівництво сучасного заводу холодильного обладнання компанією UBC Group – торгово-промисловим холдингом холодильної техніки, де виробляють продукцію для таких всесвітньовідомих компаній Pepsі, Heineken, Сarlsberg, Nestle. Очікуваний об’єм інвестицій в економіку Вінниці близько 540 мільйонів гривень. Окрім того, в результаті запуску заводу у 2018 році та його виходу на повну виробничу потужність в 2024 році, місто Вінниця отримає понад 2 000 робочих місць.
Друга частина семінару пройшла безпосередньо на місці будівництва заводу, де учасники мали змогу поспілкуватися з директором компанії UBC Group та побачити на власні очі масштаби будівництва. За словами директора, бізнес зацікавлений у співпраці з органами місцевого самоврядування та очікує від них максимальної підтримки і допомоги на початкових етапах розвитку. Також він відмітив, що підприємство вкрай потребує кваліфікованих працівників. А тому, вже співпрацює в напрямку підготовки кадрів з професійно-технічними навчальними закладами. Не менш важливим є те, що будівництво такого потужного заводу позитивно впливатиме на розвиток малого та середнього бізнесу області, адже з'явиться можливість постачати свою продукцію та надавати послуги підприємству.
 
Підводячи підсумки проведеного заходу, учасники прийшли до висновку про те, що успішність громад можлива лише завдяки місцевому економічному розвитку, який поєднує в собі активну співпрацю влади, бізнесу та громадськості з метою створення робочих місць та розвитку трудового потенціалу.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)