30 / Березень, 2017
Сьогодні, 30 березня у Верховній Раді розпочав роботу дводенний практикум з розробки законодавства та адвокасі за напрямком «земельні ресурси та комунальне майно» для фахівців органів місцевого самоврядування. Навчальний захід організовано Асоціацією міст України разом з Парламентським офісом місцевого самоврядування в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
До практикуму долучилися заступники голів та секретарі місцевих рад, керівники та спеціалісти структурних підрозділів органів місцевого самоврядування з питань земельних ресурсів та комунального майна.
Захід відкрили директор Аналітичного центру АМУ Ярослав Рабошук та керівник Управління по зв'язках з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради Григорій Скопненко.
Працівники Головного юридичного управління Апарату ВРУ та Інституту законодавства Верховної Ради України ознайомили учасників із законодавчою процедурою, правилами проектування законопроектів, їх оформлення та основним принципам розробки нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування.
Актуальні питання управління земельними ресурсами обговорено під час засідання «круглого столу», у якому взяли участь представники секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.
У кінці першого дня практикуму учасників очікує екскурсія сесійним будинком Верховної Ради України.
З1 березня, у другий день практикуму аналітики АМУ ознайомлять учасників з питаннями лобіювання корпоративних інтересів територіальних громад у законотворчому процесі, особливостями підготовки законопроектів, співпрацю з ВРУ та дізнаються про ВЕБ-інструментарій розробки законодавства на сайті АМУ.
Нагадаємо, вже другий рік поспіль в рамках проекту USAID ПУЛЬС Асоціація міст України спільно з Парламентським офісом місцевого самоврядування проводить серію навчальних заходів – практикумів з розробки законодавства для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Мета – вивчення базових принципів законотворчої роботи та законодавчого процесу, отримання практичних знань і навиків з розробки проектів нормативно-правових актів та супровідних документів, ознайомлення з роботою Верховної Ради України. Учасники визначаються на конкурсній основі з числа місцевих посадовців з громад-членів АМУ, після проходження навчання отримують сертифікати.