У Тернопільському РВ АМУ провели вебінар з питань організації соціального захисту в громадах

10 / Грудень, 2021
У Тернопільському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся вебінар з питань організації в територіальних громадах якісної системи соціального захисту, соціального забезпечення та захисту прав дітей.
Захід відбувся в рамках проєкту «СПІЛЬНО» який впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Асоціацією міст України, Українською мережею за права дитини та партнерами за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW). Робота з громадами здійснюється для поширення кращих практик проєкту «СПІЛЬНО», напрацьованих партнерами під час роботи з органами місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей.
Створено 9 обласних «соціальних хабів», які покривають всю територію України. В Тернопільський хаб входить Львівська та Тернопільська області.
Модератором вебінару була консультант з бюджетних питань Тернопільського РВ АМУ Чурілова Тетяна Іванівна.
Учасники заходу:  спеціалісти, відповідальні за сферу соціального захист громад Тернопільської та Львівської областей.
Зі вступним словом виступив виконавчий директор Тернопільського РВ АМУ Руслан Фронц: «Розвиток соціальних послуг в територіальній громаді – тема дуже актуальна. Зараз проходить реформування цієї галузі й це зрозуміло, оскільки основним ресурсом громади є її мешканці. На різних етапах життя будь-хто з них можуть потрапити у складні життєві обставини та потребувати професійної соціальної підтримки для їх подолання. Тому на ОМС лежить відповідальність за виконання як власних самоврядних повноважень так і делегованих державою повноважень у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей».
Також Руслан Степанович проінформував, що АМУ разом з партнерами у період з 15 по 25 листопада провели чотири національні вебінари для ОМС щодо організації в ТГ соціального захисту та захисту прав дітей, у яких брали участь кожного разу від 700 до 900 людей. Така кількість учасників говорить про те, що тематика цих вебінарів важлива, цікава і на часі.
Модератор заходу наголосила, що темою сьогоднішньої розмови будуть соціальні послуги з акцентом на фінансову складову.
Тетяна Іванівна розповіла про особливості формування бюджету галузі «Соціальний захист», розробку цільових регіональних програм, її складові, етапи її розробки та прийняття, застосування програмно-цільового методу при плануванні та виконанні бюджетних програм.
Чурілова Тетяна зауважила, що для виконання повноважень у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей ради повинні створити відповідні виконавчі органи. І якщо з підрозділами та надавачами послуг, які надають соціальні послуги населенню більш менш зрозуміло, тобто вони створені і функціонують, то зі Службами у справах дітей – стан справ гірший. Є громади, які їх взагалі ще не створили. На сьогодні діють ряд Законів України та постанов Кабінету Міністрів України, які встановлюють законодавчі підстави щодо створення відповідної Служби в територіальній громаді. Як видно з положень цих нормативно-правових актів створення у територіальній громаді відповідної Служби у справах дітей, яка забезпечить виконання всіх функцій, передбачених чинним законодавством щодо соціального захисту дітей – це персональна відповідальність сільських, селищних та міських голів. За даними Мінсоцполітики, станом на 1 липня 2021 року у Львівській області із 73 громад Служби у справах дітей були створені у 54 громадах, в Тернопільській – у 44 громадах із 55.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)