У Сумському РВ АМУ обговорили питання управління земельними ресурсами громад

16 / Вересень, 2021
15 вересня у Сумському регіональному відділенні АМУ відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему».
Учасники – міські, селищні та сільські голови, профільні заступники голів громад, профільні спеціалісти.
Захід організовано в рамках пілотного спільного проєкту АМУ та ДЕСПРО.
 Офлайн-частина заходу проходила в приміщенні Сумського національного аграрного університету. Також сесія транслювалася у мережі Фейсбук на сторінці Сумського РВ АМУ та акаунті «Децентралізаційний марафон» АМУ.
На початку сесії до учасників звернувся виконавчий директор Сумського РВ АМУ Володимир Дериземля, який розповів про актуальні напрями діяльності Асоціації міст України і про найближчі заходи, які буде проводити АМУ. «Асоціація міст України приділяє значну увагу процесу управління землями наших територіальних громад. Адже земля — це стабільне джерело надходжень до бюджету будь-якої громади. І саме від того, наскільки ефективно та прозоро ви зможете організувати цей процес, залежить майбутнє ваших міст, сіл та селищ», — зазначив він.
  
Захід продовжив виступ директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександра Маслака. Він розповів учасникам про поточний стан ринку земель сільськогосподарського призначення в Сумській області. «З першого липня у нас вже є право щодо реєстрації угод для купівлі-продажу на землі сільськогосподарського призначення. Сумщина досить активно приймає участь в цих процесах. Згідно тієї інформації яка узагальнюється на загальнодержавному рівні ми займаємо третє місце по Україні по активності укладення подібних угод», — зазначив Олександр Маслак.
Модераторкою заходу виступила старший партнер Адвокатського об’єднання «ЮРРАЙТ», старший викладач юридичного факультету Сумського НАУ Валентина Нежевело. Вона провела докладний огляд змін в законодавстві у сфері земельних відносин за 2021 рік. Особливу увагу спікерка приділила практичним кейсам з вирішення певних категорій спорів в сфері земельних відносин у судовому порядку (презентація).
  
В другій частині заходу експерт з управління земельним банком Андрій Дем‘янович розповів про цифрові технології моніторингу земель територіальних громад та продемонстрував роботу сучасного сервісу управління земельним банком на прикладі сервісу FEODAL.online. За його словами, «Гроші треба побачити на карті. Основна ціль земельного аудиту — підвищення наповнюваності бюджету, за рахунок виводу орендарів з тіні, боротьби з самозахопленнями, грамотного проведення земельних аукціонів». Експерт навів приклад Скадовської громади, де цифровий аудит земель сільських рад, які приєдналися до неї, забезпечив додаткові надходження до бюджету громади в обсязі 800 тис. грн.
На завершення заходу модератор та спікери відповіли на запитання представників органів місцевого самоврядування та домовилися про подальшу співпрацю.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)