У Полтаві відбулася Секція АМУ з питань забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок

26 / Лютий, 2020
25-26 лютого відбулося засідання Секції АМУ з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Учасники: посадовці органів місцевого самоврядування, керівники громадських організацій, які перемогли у конкурсі АМУ короткострокових гендерних ініціатив, представники проєкту ПРОМІС та екслюзивно Ренді Гулден, депутатка міської ради, місто Йорктон, Канада. Модератором засідання виступив менеджер проєкту ПРОМІС в АМУ Володимир Нижник.
З привітальним словом відкрила засідання менеджерка проєкту ПРОМІС, ФКМ Мар'яна Нікула та подякувала за ініціативу проведення засідання у Полтаві: «Дуже вдячна представникам влади Полтави, які з величезним ентузіазмом та гостинністю запропонували проводити це виїзне засідання саме у цьому місті, у серці України. Приємно, що питання гендерної рівності зараз впроваджується на національному та міжнародному рівнях. Звісно, є чимало перепон, але і багато позитивних змін. Проєкт ПРОМІС займається розбудовою міського правління та працює із 16 містами України в чотирьох регіонах. Але також ми активно займаємося підтримкою теми гендерної рівності. Завдяки плідній співпраці з різноманітними організаціями, зокрема АМУ, ми розширили свою діяльність у цьому напрямку. Попередньо ми надавали широку підтримку жінкам-підприємицям у розбудові малого і середнього бізнесу, наразі ми на національному рівні підтримуємо жіночий конгрес та намагаємося розрити свої можливості щодо розв'язання гендерного питання».
Заступниця  Полтавського міського голови Тетяна Юрченко привітала гостей з Канади і міст України та подякувала партнерам, АМУ та проєкту ПРОМІС за допомогу в організації. «Для Полтави це визначна подія, яку ми давно планували та нарешті сьогодні втілили в життя. Зараз ідея рівності прав й можливостей чоловіків та жінок закріплена на державному рівні, але подібні засідання презентують не лише загальну обізнаність у цьому питанні, а й його практичне вивчення, напрацювання ряду думок, ідей, рішень, що дадуть змогу нівелювати гендерні стереотипи на всіх рівнях влади. Також ми плануємо провести влітку тематичний форум, що буде стосуватися питань гендерної рівності, адже світові та вже національні практики доводять, що роль жінки у громадсько-політичному житті чи в будь-яких інших сферах дуже важлива», - зазначила вона. Так, за словами заступниці, в Україні близько 24 мільйонів працездатних осіб, з них 16 мільйонів жінок та 8 — чоловіків. Лише половина із 16 мільйонів жінок на сьогодні забезпечені роботою. Цей показник потрібно покращувати, адже жінки постійно доводять суспільству, що здатні показувати відмінні результати та успішно реалізувати себе у різних галузях суспільно-політичного життя.
Депутатка Йорктонської міської ради Ренді Гулден зауважила, що мета її візиту не лише презентувати успішний досвід свого міста, але й дізнатися про українські, зокрема полтавські, приклади ефективної роботи щодо питання гендерної рівності. «Я з нетерпінням чекаю на плідну роботу в рамках співпраці з проєктом ПРОМІС, Асоціацією міст України в контексті роботи з Комітетом забезпечення гендерної рівності. Ми маємо чудову нагоду обговорити такі нагальні питання, як рівність чоловіків та жінок в Україні і в кожному з наших міст зокрема. Але понад усе, для мене важливо почути про приклади роботи полтавців та полтавок з цим питанням, про практику впровадження різних ініціатив у ваших містах, щоб цим досвідом також поділитися у Канаді», - відзначила спікерка.
    
Програмою засідання передбачалось ознайомлення та детальне вивчення питання жіночого політичного лідерства. Учасники обговорили такі питання:
  • жінки на місцевих виборах: мотивація, перешкоди та їх подолання. Канадський досвід, про який розповіла представниця Канади Ренді Голден;
  • особливості участі жінок у місцевих виборах: як бути обраною, переобраною та залишатися на посаді. Український досвід (спікери — жінки із успішним досвідом у виборах/переобраннях до органів місцевого самоврядування);
  • оновлена стратегія досягнення гендерної рівності АМУ (спікер — менеджер проєкту ПРОМІС в АМУ, національний координатор з питань впровадження Європейської хартії рівності Володимир Нижник);
  • презентація і обговорення основних результатів та викликів впровадження 9 короткострокових ініціатив, націлених на підвищення рівня участі жінок у місцевому економічному розвитку;
  • панельне обговорення кращого досвіду українських міст: Європейська Хартія рівності, гендерно-орієнтоване бюджетування, найкращий місцевий досвід (модераторка обговорення — консультантка з питань гендерної рівності Олена Тихомирова).
Також в перший день заходу були проведені: серія «Майстерень жіночого політичного лідерства» у малих групах; формування команди наставниць; розробка проєкту листівок для жінок, які хочуть взяти участь у виборах. Наприкінці відбулася загальна презентація та обговорення напрацьованих ідей.
Під час роботи другого дня Секції учасники ознайомилися з досвідом роботи благодійної організації «Світло надії» та їх напрямами роботи.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)