У Львові проходить VI Форум місцевого самоврядування

22 / Березень, 2018
Сьогодні, 22 березня, у Львові розпочався Форум місцевого самоврядування, де близько 250 учасників впродовж двох днів активно дискутуватимуть та вирішуватимуть питання у сфері місцевого самоврядування.
З вітальним словом до учасників заходу звернувся  Львівський міський голова Андрій Садовий. Мер наголосив на важливості повноважень органів місцевого самоврядування, адже саме міста є рушіями змін і двигунами розвитку країни: «Я вже 20 років працюю у місцевому самоврядуванні – спочатку як депутат, потім очолював Інститут розвитку міста, вже 12 років міський голова. Не повірив, що то так багато. Місцеве самоврядування – це любов на все життя, це складна праця, але вона завжди з тобою. Ми всі виховані місцевим самоврядуванням і розуміємо відповідальність, яка лежить на нас».
   
Після вітального слова розпочалася перша панельна дискусія на тему: «Темп реформи децентралізації в Україні. Що бракує: бажання, грошей чи просвітництва?». Модератором дискусії виступив директор Інституту міста Олександр Кобзарев.
До обговорення долучилися Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Перший секретар Представництва ЄС з питань децентралізації та секторальних реформ Бенедикт Герман,  Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко.
Олександр Слобожан подякував організаторам Форуму за запрошення і привітав учасників від імені Асоціації міст України та Голови АМУ, Київського міського голови Віталія Кличка. О.Слобожан окреслив позицію Асоціації щодо темпів та проблем реалізації децентралізаційної реформи:
«Чи задоволені ми темпом реформ? Хотілось би, щоб зміни втілювалися швидше. Чи досягли ми моменту, коли відкат назад неможливий? Не відомо. У Верховній Раді, наприклад, зареєстровано законопроект № 7266-1 про відміну передачі повноважень органів державного архітектурно-будівельного контролю на місця, які лише недавно були їм надані. Відбувається постійна битва за ресурси. У сфері бюджетної децентралізації ми робимо крок вперед, і два — назад, зокрема, відміняється пайова участь у розвиток інфраструктури населених пунктів». Виконавчий директор АМУ підкреслив, що потрібно працювати далі і не зупинятися на досягнутому: «Реформа з децентралізації ще не закінчена. Пройдено, напевно, лише перший етап».
 
Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко під час дискусії зазначив, що реформи в Україні, на жаль, відбуваються від виборів до виборів. Натомість сама реформа децентралізації, на його думку, частково побудована так, що «за коштами все одно доводиться їздити до столиці». Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, тим часом, зауважив, що вже давно не просить кошти у Києва, а користується можливостями, які надають міжнародні фінансові установи, фонди, кредитори. Місто Житомир активно залучає такі фінансові ресурси. Анатолій Бондаренко, зі свого боку, відзначив, що через нестабільність гривні Черкаси мають сумний досвід минулих років, коли сума валютного кредиту стає борговим ярмом для всієї територіальної громади. Громади мають шукати гроші на місцях, а не сподіватися на інвесторів чи кредити, вважає мер Черкас.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)