У Херсонському РВ АМУ вивчали практичні аспекти реалізації законодавства в сфері управління земельними ресурсами

22 / Березень, 2018
22 березня в Херсонському регіональному відділенні АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Практичні аспекти реалізації законодавства в сфері управління земельними ресурсами територіальних громад». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У заході взяли участь міські, сільські, селищні голови Херсонської області, їх заступники, фахівці місцевих рад з питань архітектури та розпорядження земельними ресурсами.
З вітальним словом до учасників звернулася Виконавчий директор Херсонського РВ АМУ Лариса Оленковська, наголосивши на актуальності обговорення питань підготовки та організації землевпорядної документації, налагодження тісної взаємодії з регіональним управлінням Держгеокадастру.
Модератором заходу виступила доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету Оксана Проніна, яка ознайомила учасників з новаціями у сфері землекористування та охорони земель. Начальник відділу землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Херсонській області Галина Момот представила компетенції органів місцевого самоврядування у сфері розпорядження землями за межами населених пунктів у контексті прийняття відповідних змін до чинного законодавства.
Йшлося також про сучасні інструменти управління земельними ресурсами, зокрема, про інвентаризацію земель, відведення земель під інвестиційні проекти. Окремо обговорювалося питання застосування механізмів взаємодії органів місцевого самоврядування та Держгеокадастру, зокрема, порядок внесення відомостей до реєстрів, правильне оформлення землевпорядної документації. Детально про це розповіла та відповіла на запитання учасників заступник начальника Управління Держгеокадастру в Херсонській області Наталія Потапкіна. Також вона зупинилася на особливостях підготовки та виготовлення землевпорядної документації.
Заступник начальника Управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління Державної фіскальної служби в Херсонській області Олександр Юсов ознайомив учасників з механізмами  пошуку резервів для збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Він підкреслив, що земельні ресурси громади були й залишаються стабільним інструментом збільшення фінансових надходжень до місцевих бюджетів, тому важливо використати всі механізми, аби земля приносила максимальну користь громаді.
На практикумі також йшлося про особливості декларування доходів, зокрема, від здавання землі (паїв) в оренду, а також від одноосібного господарювання селян на своїх наділах та отримання прибутку від вирощування та реалізації сільгосппродукції тощо.
Після завершення презентацій відбулася жвава дискусія. Учасники практикуму поділилися інформацією про стан справ у своїх громадах, проблемами та складнощами у вирішенні тих чи інших земельних питань, отримали кваліфіковані відповіді фахівців.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)