У Харківському РВ АМУ обговорили питання просторового планування територій громад

29 / Вересень, 2021
29 вересня у Харківському регіональному відділенні АМУ відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Планування розвитку громад, складання містобудівної документації, спрощення зміни цільового призначення. Схема просторового планування території громади, як інструмент комплексного управління у використанні земель, зонування території».
Участь у практичній сесії взяли сільські голови, головні архітектори громад, заступники голів, фахівці із земельних, економічних та юридичних питань місцевих рад.
Захід проведено в рамках спільного проекту АМУ та ДЕСПРО. 
Практикум із вітальним словом відкрив виконавчий директор Харківського РВ АМУ Віктор Мирошник, він наголосив на важливості складання містобудівельної документації, спрощення зміни цільового призначення та його впровадження в територіальних громадах.
Про законодавчі та нормативно-правові основи розроблення комплексних планів просторового розвитку територіальних громад розповіла Марина Пахомова, заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Харківської обласної держадміністрації. Фахівець наголосила, що цільове призначення ділянки раніше визначалося у кадастрі, але після змін функціонал ділянки встановлюється у генеральних планах в межах певної території. «На мою особисту думку, розібратися у цій темі самотужки - надскладне завдання, тому я буду рада допомогти вам у вашій праці. Звертаю увагу, що у законі є багато формулювань щодо початку дії змін, тому звертайте увагу на терміни», - зазначила М.Пахомова.
  
Про особливості та ключові моменти покрокового розроблення комплексних планів просторового розвитку територіальних громад розповіла Маргарита Усова, архітектор, членкиня Національної спілки архітекторів України. Вона зазначила: «Так склалося, що у нас створилися дві реальності: одна у архітекторів, інша - у законодавців. Усі структури мають бути сформовані у стратегію, інакше управляти територією не можна. Саме стратегія визначає індикатори розвитку громади, а ми повинні визначити кількість індикаторів».
Зміни в земельному законодавстві та практичні аспекти їх застосування розкрив Ернест Штерндок , кандидат технічних наук, старший викладач кафедри Земельного адміністрування та геоінформаційних систем ХНУМГ імені О. М. Бекетова. «Вже три місяці громадяни України можуть купувати 100 га у власність. Але на сьогодні ринок слабкий, не сформований, тому у сфері земельних відносин виникають складнощі. Нам потрібно продовжувати працювати, щоб земельна децентралізація приносила результати для громад», - зауважив Е. Штерндок.
Протягом заходу спікери надавали роз’яснення та відповідали на запитання учасників.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)