26 / Грудень, 2017
22 грудня у місті Слов’янськ Донецьке регіональне відділення Асоціації міст України провело практикум на тему «Застосування містобудівного законодавства. Організація виконання повноважень у сфері архбудконтролю». Захід відбувся в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь представники міських рад, ОТГ, спеціалісти відділів містобудування та архітектури, фахівці управлінь Держархбудконтролю області.
До учасників заходу з вітальним словом звернувся заступник Слов’янського міського голови Юрій Підлісний. Представник Донецького РВ АМУ Олександр Меланченко розповів про мету і завдання практикуму, а також акцентував на ролі АМУ в лобіюванні важливих для місцевого самоврядування законопроектів.
Модератор заходу – головний спеціаліст служби містобудівного кадастру управління містобудування та архітектури Слов’янської міськради Костянтин Кісельов ознайомив учасників з новаціями і особливостями застосування містобудівного законодавства та повноваженнями органів місцевого самоврядування у сфері містобудівної діяльності. Представники міст, які вже отримали відповідні повноваження з архбудконтролю, відзначили переваги створення відповідних структур у міських радах, адже відтепер послуги стали ближче до людей. Окрім того, Костянтин Кісельов представив презентацію з розроблення детального плану території для реалізації містобудівних потреб на прикладі м. Слов’янська.
Про законодавчі аспекти управління, контролю, нагляду за діяльністю в сфері архбудконтролю доповів консультант з юридичних питань Донецького РВ АМУ Костянтин Гацько.
Окрему увагу було приділено створенню умов доступності осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Завідувач сектору служби містобудівного кадастру відділу архітектури та кадастру управління містобудування та архітектури Донецької ОДА Олександра Горбань розповіла про основні вимоги до споруд, як у житловому секторі, так і серед громадських установ і промислових об’єктів для комфортного користування людей з обмеженими можливостями. Її презентація «Формування безперешкодного життєвого середовища для людей з інвалідністю різних нозологічних форм» викликала жваву дискусію.
Зокрема, начальник відділу містобудування, архітектури та земельних відносин - головний архітектор міста Покровська Ольга Дмитрієва зауважила, що в існуючих умовах міських забудов майже неможливо створити гідний інклюзивний простір для маломобільних груп населення, тому вкрай необхідне прийняття спеціальної державної програми та вдосконалення діючого законодавства. Окрім того, фахівці висловилися за надання повноважень з нагляду і контролю безпосередньо в процесі будівництва об’єктів, а не лише по його завершенні.
У ході загальної дискусії учасники практикуму обговорили як питання нормативно-правової бази, так і врегулювання окремих проблемних ситуацій. Підбиваючи підсумки заходу, представники місцевого самоврядування вирішили виробити пропозиції щодо внесення законодавчих змін та направити їх до Асоціації міст України.