22 / Листопад, 2019
21 листопада у Дніпрі почало роботу дводенне засідання Секція АМУ з питань місцевого економічного розвитку. Захід проводиться в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ. Учасники – представники 15 областей України: керівники департаментів та відділів економіки та інвестицій, міські, селищні голови, їх заступники, експерти.
З вітальним словом до присутніх звернулася начальник управління економічного розвитку та інвестицій департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради Наталія Чернишова. Вона зазначила, що економічний розвиток на сьогодні є однією з найважливіших сфер функціонування кожного міста, селища, села. В нинішніх умовах дуже важливо аби даний напрям розвивався комплексно та системно. І саме такий формат заходу, що об'єднує представників різних територіальних громад, дозволить виокремити найважливіші проблеми у даному напрямі та розробити ґрунтовні пропозиції для їх вирішення.
Начальник відділу інструментів залучення інвестицій департаменту залучення інвестицій Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Андрій Мельник привітав учасників та подякував організаторам за участь у заході. Він наголосив на важливості таких комунікацій, які дають можливість краще зрозуміти місцевому самоврядуванню державну політику у відповідних сферах, а центральним органам виконавчої влади отримати зворотній зв'язок від громад та презентував доповідь на тему «Індустріальні парки в Україні: стратегічний і практичний аспекти».
 
Модерувала захід експертка АМУ з місцевого економічного розвитку Діна Серебрянська. Вона окреслила головні завдання Секції та запросила учасників до плідної співпраці.
Діна Серебрянська зазначила, що на сьогодні вкрай актуальним питанням для місцевого самоврядування є економічний розвиток територій без якого неможливо забезпечити якісні та комфортні умови проживання громадян та бути незалежними від рішень, прийнятих на державному рівні. І тому важливо обговорити актуальні зміни в законодавстві, проблемні питання у сфері ОМС та напрацювати спільні пропозиції, сформувати дорожню карту для АМУ направлену на допомогу громадам в економічному розвитку територій. Також експертка АМУ розповіла учасникам про дії Асоціації міст України у законодавчому процесі в сфері місцевого економічного розвитку, а також про нові виклики для громад в контексті Бюджету-2020 (презентація).
 
Індустріальний парк в межах Технополісу «INNOVATION FORPOST» в м. Дніпро презентувала Олена Іваницька, начальниця  відділу індустріального розвитку КП «Агентство розвитку Дніпра» Дніпровської міськради, координаторка проєкту (презентація).
Спеціаліст відділу міжнародних відносин Мереф’янської міської ради Олена Броварник поділилася досвідом Мереф’янської ОТГ у сфері місцевого економічного розвитку (презентація).
Про міжмуніципальне співробітництво як інструмент забезпечення інвестиційної привабливості територій розповіла консультант з місцевого економічного розвитку АМУ Лариса Оленковська (презентація).
Cтарший консультант з питань політики розвитку малого та середнього підприємництва проєкту FORBIZ Ольга Красовська зробила доповідь на тему «Політика розвитку малого та середнього підприємництва: від теорії до практики» (презентація).
Також в рамках Секції відбулася презентація посібника «Моделі місцевого економічного розвитку: успішні практики», підготовленого в рамках реалізації ініціативи АМУ «Інкубатор спроможних громад». У виданні представлені успішні кейси 12 ОТГ у формі розроблених моделей місцевого економічного розвитку. Кожна така модель сформована із особливостями функціонування окремої громади та включає опис конкурентних переваг, навколо яких органи місцевого самоврядування сформували сприятливе середовище для отримання максимального соціально-економічного ефекту (презентація).
 
Упродовж всього засідання учасники здійснювали обмін успішними практиками у сфері місцевого економічного розвитку, вели жваву дискусію та напрацьовували пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства у сфері місцевого економічного розвитку.
Сьогодні представники міст з ознайомчим візитом відвідають дочірнє підприємство Заводу німецького концерну DAW SЕ (Deutsche Amphibolin Werke, Німеччина) ТОВ «Капарол Дніпро».
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)