18 / Жовтень, 2021

12 жовтня в онлайн-режимі відбулися окремі установчі засідання робочих груп із питань співробітництва Верхньодніпровської, Верхівцевської міських та Криничанської селищної територіальних громад Дніпропетровської області.

Нагадаємо, що ці три громади беруть участь у Проєкті «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ).
  
Модератором заходів виступила експертка із налагодження співробітництва територіальних громад Олена Воронько.
Головні питання порядку денного засідання:
  • обговорення стану соціально-економічного та культурного розвитку громад;
  • аналіз спільних проблем територіальних громад, що можуть бути вирішені шляхом співробітництва;
  • напрацювання основних потенційних напрямків співробітництва;
  • визначення форми співробітництва з метою реалізації спільного проєкту.
Експертка із налагодження співробітництва територіальних громад Олена Воронько представила детальний аналіз соціально-економічних показників кожної громади та визначила основні культурні особливості кожної території.
  
Члени робочих груп поміркували щодо спільних проблем трьох громад, яких під час дискусії виявилося чимало. Але всі три робочі групи вирішили зосередитися на вирішенні питання переходу на альтернативні види опалення та забезпечення екологічним видом палива громад.
Керівники робочих груп з питань співробітництва також представили бачення своїх членів щодо основних напрямків та можливих форм співробітництва. Загальним рішенням трьох громад стало визначення форми співробітництва – реалізація спільного проєкту.
Наприкінці заходів модератор, Олена Воронько, розповіла учасникам про можливі організаційно-правові форми спільного виробництва пелет і брикетів для твердопаливних котлів та навела приклади успішний кейсів подібних проєктів в інших територіальних громадах України.
Спільна робота Верхньодніпровської, Верхівцевської міських та Криничанської селищної територіальних громад Дніпропетровської області продовжується.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)