Тільки спільними зусиллями ми можемо зробити міста успішними, - Мирослав Пітцик

11 / Квітень, 2017
«Спостерігаючи тривалий час за тими командами, які приходять до управління містом, можу сказати – якщо міська влада працює тісно з громадою, консультуючись, залучаючи населення до вирішення різних питань, таке місто досить швидко стає успішним», – наголосив Виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик під час виступу  на «круглому столі» на тему: «Партисипативна демократія в системі місцевого самоврядування», що відбувся 10 квітня в Комітеті Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.
Під час «круглого столу» за участі народних депутатів України, представників органів місцевого самоврядування, громадськості, міжнародних інституцій, науковців обговорювався сучасний стан та перспективи удосконалення вітчизняного законодавства у сфері локальної демократії.
Чинне законодавство України визначає широкий спектр форм участі громадян у вирішенні питань місцевого значення: вибори, референдуми, загальні збори за місцем проживання, громадські слухання, місцеві ініціативи, е-петиції тощо. «Ми розробили типовий статут територіальної громади, де одночасно прописані всі форми участі жителів у здійсненні місцевого самоврядування», – зазначив  Виконавчий директор АМУ. За його словами, громадські слухання – це інструмент демократії участі, що застосовується органами місцевого самоврядування найчастіше. «Громадські слухання реально коригують діяльність влади громади в тому напрямку, який потрібен громадянам», – зазначив Мирослав Пітцик.
Асоціація міст України вивчає та поширює кращі практики місцевого самоврядування.  «У нашій базі даних – 3 тисячі практик, з них близько 1 тисячі стосуються участі громадськості у розбудові міст», – повідомив Мирослав Пітцик. На його переконання, «місто може бути успішним лише тоді, коли залучає до його розбудови всю громаду, всі верстви населення». 
«Враховуючи теперішній час, потрібно готувати реальні проекти розвитку тієї чи іншої галузі в місті, а потім спільними зусиллями це реалізовувати», – наголосив Мирослав Пітцик. Він розповів, що за допомогою норвезьких колег – Норвезької асоціації місцевих і регіональних влад та Норвезького інституту міських і регіональних досліджень – АМУ формує у містах так звану мережу ефективності (читати детальніше). У цих робочих групах з підвищення ефективності для міст значна увага приділятиметься соціологічним опитуванням, інтерв’ю у фокус-групах та аналізу отриманих даних. «Це потрібно для того, щоб врахувати думку населення», – підкреслив Мирослав Пітцик.
Крім того, за його словами, АМУ працює над впровадженням програмного продукту (Муніципального фіскального реєстру) для того, щоб зробити прозорими всі процедури наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, а також видатків, для всіх громадян населеного пункту. «Тільки спільними зусиллями ми можемо зробити міста успішними», – наголосив Мирослав Пітцик.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)