Тема практикуму у Тернопільському РВ АМУ: Новації в містобудуванні та архітектурі, їх практичне застосування в умовах децентралізації

12 / Вересень, 2019
12 вересня у Тернопільському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Новації в містобудуванні та архітектурі, їх практичне застосування в умовах децентралізації». Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: голови громад та їх заступники, керівники та фахівці профільних управлінь з громад-членів Тернопільського РВ АМУ.
З вітальним словом виступив Виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення АМУ Ігор Гірчак. Він ознайомив учасників з діяльністю Асоціації міст України в рамках реалізації проекту «ПУЛЬС», зокрема, щодо проведення заходів з професійного розвитку для місцевих посадовців.
В ході практикуму були розглянуті такі питання:
  • Дозвільно реєстраційна функція ДАБІ. Особливості змін законодавства у сфері архітектури та містобудування.
  • Електронна система Прозора ДАБІ, запровадження електронного кабінету забудівника.
  • Система здійснення архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
  • Запровадження інституту громадського інспектора. Законодавчі зміни та тенденції. 
Модератор заходу, Роман Медвідь, начальник Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області, наголосив: «Зараз триває реформа місцевого самоврядування. Усі громади мають право отримати функцію архбудконтролю. В Тернопількій області функцію архбудконтролю перейняли місто  Тернопіль та місто Чортків. Ідея полягала в тому, щоб повноваження передати органам місцевого самоврядування, а функцію нагляду залишити за ДАБІ. Громади ще не наважуються на цей крок з ряду причин, проте хто як не громада може знати про законність чи незаконність забудови на своїй території. Практики міст, котрі вже перейняли на себе функцію контролю показують, що результат є. Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області завжди готове надати консультації».
  
Під час практикуму також виступив Андрій Козак, директор Тернопільського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Він розповів учасникам практикуму про особливості застосування законодавства у сфері будівництва житла для молоді, зокрема, детально проінформував про існуючі програми спрямовані на вирішення житлових проблем населення України. Також спікер зупинився на умовах участі у цих програмах: хто може долучитися, яка площа передбачена на одного мешканця тощо. Також Андрій Козак навів ряд прикладів сімей, які вже успішно скористались запропонованими програмами.
В ході підведення підсумків учасники обмінялися досвідом та відзначили, що такі заходи забезпечують платформу для спілкування, обміну досвідом та пошуку оптимального вирішення проблемних питань громад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)