Тема онлайн-практикуму Вінницького РВ АМУ - законодавчі аспекти використання інструментів прямої демократії +ВІДЕО

20 / Квітень, 2021
20 квітня у Вінницькому РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Законодавчі аспекти використання інструментів прямої демократії органами місцевого самоврядування. Практичний досвід Вінницької міської ради» в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Вінницького РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон».
Учасники: голови громад, профільні заступники голів, працівники виконавчих органів місцевих рад та громадські активісти.
На початку заходу виконавчий директор Вінницького РВ АМУ Владислав Філатов відзначив, що дуже важливим питанням для територіальних громад є встановлення тісної взаємодії органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства. "Відкритість влади, вміння прислухатися до думки жителів є важливим елементом, що позитивно впливає на розвиток громад", - зазначив він. Також виконавчий директор повідомив, що на розгляді у комітеті Верховної Ради з питань бюджету знаходяться розроблені АМУ спільно з групою народних депутатів законопроєкти (№5066 та №5066-1), які пропонують збільшити частку зарахування ПДФО до бюджетів громад з 60% до 65%. Це сприятиме отриманню додаткового обсягу фінансового ресурсу в обсязі 11,1 млрд. грн. Владислав Філтов наголосив, що АМУ підтримує законопроєкт №5244-3, яким пропонується унормувати поняття "відокремлений підрозділ" задля забезпечення сплати ПДФО за фактичним місцезнаходженням підрозділів.
  
Модератором заходу виступив Владислав Телень, заступник директора Департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради.
Спікер разом з співдоповідачами детально зупинився на роз'ясненні таких інструментів прямої демократії, що використовуються органами місцевого самоврядування:
  • запити на отримання публічної інформації;
  • електронні петиції;
  • місцеві ініціативи;
  • збори громадян;
  • громадські слухання;
  • громадський бюджет.
Крім того, учасники ознайомилися з досвідом Вінницької міської ради по використанню цих інструментів для взаємодії з жителями територіальної громади.
Презентаційні матеріали практикуму:
► Презентація «Інструменти участі громадськості Вінницької міської територіальної громади» (ознайомитися)
На завершення заходу спікери відповли на питання, які цікавили представників громад.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Вінницького РВ АМУ:
 

АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)