Тема онлайн-практикуму Одеського РВ АМУ - роль органу опіки та піклування у захисті прав дитини +ВІДЕО

14 / Травень, 2021
14 травня в Одеському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «Роль органу опіки та піклування у захисті прав дитини». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Практикум транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Одеського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон». 
Учасники: представники громад області.
На початку практикуму до учасників звернувся директор Одеського РВ В’ячеслав Демченко. Він зазначив, що захист інтересів дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, або які потерпають від домашнього насилля, після утворення територіальних громад покладається саме на місцеві органи влади, тож надважливо розуміти, яким чином налагодити ефективну роботу відповідних відділів в органах місцевого самоврядування.
  
Модератором заходу виступила Алла Кіріяк, фахівець у сфері захисту прав дітей.
«Зараз у кожній громаді утворена власна Служба у справах дітей, але дуже важливо зрозуміти, що голови й старости громад виступають відповідальними особами, тож іхні дії та рішення є визначальними для дітей, що живуть на довірених їм територіях. Про це варто пам’ятати для ефективної діяльності органів опіки й піклування на місцях», - наголосила вона.
Спікерка розповіла про нормативне законодавство, яке захищає права дитини, Конвенцію ООН з прав дитини, або як її називають «Дитяча конституція»; повноваження виконавчих комітетів сільських та селищних рад у сфері захисту прав дитини, завдання Комісії з захисту прав дитини. Також вона пояснила ступінь відповідальності органу опіки та піклування за здійснення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Алла Кіріяк зазначила, що, на жаль, в Україні не виконуються всі права дитини, які визначені відповідною Конвенцією ООН, тож у зв'язку з цим у кожній громаді має бути вироблена стратегія і зроблені висновки щодо розвитку такого соціального напрямку.
На завершення практикуму модератор вичерпно відповіла на запитання, що цікавили представників громад області.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Одеського РВ АМУ:
 


АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)