Тема онлайн-практикуму Хмельницького РВ АМУ - фінансова спроможність громад та ініціативи по ПДФО +ВІДЕО

26 / Травень, 2021

26 травня у Хмельницькому РВ АМУ відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «Фінансова спроможність органів місцевого самоврядування/громад: законодавчі ініціативи по ПДФО». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Практикум транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Хмельницького РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон». 

Учасники: голови громад області та керівники фінансових підрозділів.
Під час вітального слова в.о. виконавчого директора Хмельницького регіонального відділення АМУ Тетяна Крупа підкреслила, що Асоціація міст України активно працює над зміцненням фінансової спроможності громад та наголосила: «Фінансове забезпечення – це надзвичайно важлива частина роботи громад. АМУ лобіює важливі законодавчі ініціативи, що стосуються нарощування бюджетної бази органів місцевого самоврядування на рівні Кабміну та Верховної Ради. Зараз на розгляді комітетів Верховної Ради перебуває багато законопроектів, що стосуються збільшення відсотка ПДФО для місцевих бюджетів, його сплаті за місцем здійснення діяльності та тих, що стосуються акцизного податку на тютюн та багато інших. Ми активно працюємо із народними депутатами та сподіваємося, що отримаємо їх підтримку для зміцнення фінансового ресурсу громад».
 
Модераторами заходу стали консультант з питань бюджету Хмельницького РВ АМУ Юрій Гриневич і начальник фінансового управління Хмельницької міської ради Сергій Ямчук.
Вони підняли ряд важливих для органів місцевого самоврядування питань, зокрема:
  • Законопроєкти, які удосконалюють механізм сплати ПДФО і є найбільш прийнятними для органів місцевого самоврядування.
  • Наповнення дохідної частини бюджетів органів місцевого самоврядування та як наслідок посилення фінансової спроможності територіальних громад.
  • Збільшення обсягу делегованих повноважень з державного рівня на місцевий та зменшенням обсягу дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків.
  • Актуальні питання бюджетів територіальних громад та місцевих фінансів області, напрями співпраці органів місцевого самоврядування з органами державної влади.
Юрій Гриневич розповів фахівцям органів місцевого самоврядування про розроблені Асоціацією міст України спільно з групою народних депутатів законопроекти, що пропонують збільшити частку зарахування ПДФО до бюджетів громад із 60 до 65 відсотків. Законопроєкти №5066 та №5066-1 передбачають збільшення відсотку зарахування ПДФО для місцевого самоврядування на 5%. Також він наголосив, що на розгляді Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики знаходяться законопроєкти №5244, №5244-1, №5244-2, №5244-3 та №5364.
Законопроєкти №5244-3 та №5364 передбачають забезпечення сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей, а не за місцем реєстрації головного офісу. Ці законопроєкти удосконалюють механізм сплати ПДФО і є найбільш прийнятними для органів місцевого самоврядування: «Законопроєкт №5364, який розроблявся за участі АМУ, окрім унормування поняття «відокремлений підрозділ», також пропонує встановити контроль з боку контролюючих органів за дотриманням платниками вимог податкового законодавства в частині порядку сплати ПДФО до місцевих бюджетів за їх місцезнаходженням, та запровадити відповідальність для платників за порушення порядку сплати податку до відповідних місцевих бюджетів. Це найприйнятніший для громад варіант», - підкреслив спікер.
Сергій Ямчук розповів, що підтримує такі ініціативи АМУ, адже прийняття відповідних законопроектів дозволило б суттєво зміцнити фінансову базу усіх громад області. Він детально зупинився на практичних аспектах роботи фінансових органів громад, а саме на тому, як працювати із дохідною частиною бюджету та посилювати фінансову спроможність громад. Також обговорювалося питання делегованих державою повноважень і рівень дотацій на них та ряд інших проблемних питань. Модератор поділився досвідом Хмельницької міської територіальної громади щодо наповнення дохідної частини бюджету і розповів про співпрацю із різними органами державної влади, яка допомагає виводити підприємців «із тіні» і, як наслідок, наповнювати казну громади.
Наприкінці практикуму спікери відповіли на питання, що цікавили представників громад.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Хмельницького РВ АМУ:
 

АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)