21 / Червень, 2019
У Дніпропетровському РВ АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Сучасні фінансові інструменти економічного розвитку громад». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: заступники міських голів, начальники і заступники начальників відділів прогнозування соціально-економічного розвитку, моніторингу та координації надходжень плати за землю, стратегічного планування, економічного аналізу та прогнозування управління, бюджету, фінансів, планування та інвестицій профільних департаментів і управлінь з громад-членів Дніпропетровського РВ АМУ.
Модератором практикуму виступила професор кафедри економіки та регіональної економічної політики ДРІДУ НАДУ Таїсія Крушельницька.
![](/sites/default/files/dnp_21.06-1.jpg)
![](/sites/default/files/dnp_21.06-2.jpg)
На практикумі експерт та самоврядці обговорювали такі питання, як передумови та законодавче підґрунтя економічного розвитку територіальної громади в умовах децентралізації, загальна характеристика сучасних фінансових інструментів економічного розвитку і практичного застосування сучасних фінансових інструментів і механізмів в територіальних громадах.
Модератор, зокрема, заначила: фінансові інструменти - це сукупність економічних, правових, організаційних заходів, методів і форм, за допомогою яких територіальні громади можуть наповнювати свої бюджети. Однак, в публічному управлінні ці фінансові інструменти є специфічними.
«Фінансові інструменти в публічному управлінні відрізняються від комерційних фінансових інструментів. Але на сьогодні ОТГ, в особі органів місцевого самоврядування, мають змінити підходи до своєї діяльності і перейти на усвідомлення конкурентної боротьби. Ви всі добрі приятелі, втім ви всі представники різних територій, а всі території конкурують за фінансовий ресурс, який завжди обмежений. Сьогодні в публічному управлінні з'явилося таке явище як конкуренція, тому що громади конкурують за ресурс. І в цій частині громади схожі на бізнес. Тому громадам треба в цій конкурентній боротьбі якось знайти свою нішу і навчитися перемагати, залучати кошти, наповнювати свої бюджети і розвиватися», - акцентувала фахівець.
Окрім теорії, учасники заходу активно займалися практикою, разом з модератором розв'язуючи конкретні завдання щодо застосування фінансових інструментів у громадах.