Створення і організація діяльності органів місцевого самоврядування - тема практикуму для ОТГ в Запорізькому РВ АМУ

08 / Вересень, 2017
8 вересня Запорізьке регіональне відділення Асоціації міст України провело виїзний практикум із застосування законодавства для об'єднаних територіальних громад на тему: «Створення і організація діяльності органів місцевого самоврядування ОТГ». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Практикум відбувся у Весельівській ОТГ і співпав із святкуванням 205 річниці села Веселе, яке є центром об'єднаної громади. Запорізьке регіональне відділення АМУ привітало жителів та керівництво громади з урочистою подією.
Голова Веселівської селищної ОТГ Петро Кіяшко привітав учасників практикуму, серед яких були присутні голови новостворених громад Запорізької області, сільські та селищні голови, представники органів місцевого самоврядування.
В ході практикуму були ретельно розглянуті питання нормативно-правового забезпечення функціонування об’єднаної територіальної громади, структурування виконавчих органів, напрямків діяльності та забезпечення їх ефективної роботи. Учасники обговорили практичні аспекти в організації роботи апарату виконавчого комітету об’єднаної територіальної громади, комунальних підприємств, установ, закладів, інноваційні підходи щодо функціонування та розвитку освітніх закладів ОТГ.
Заступник голови Веселівської селищної ОТГ Ілона Бабаніна розповіла про досвід розвитку соціальної інфраструктури громади: функціонування закладів культури і спорту, проведення масових святкових заходів, створення умов для якісного життя малозабезпеченим верствам населення, програми розвитку молодіжного руху. 
Досить детально розглянули питання участі об’єднаної територіальної громади в конкурсах проектів розвитку, а також залучення міжнародної технічної допомоги та інвестицій для розвитку територіальної громади. Про програми та проекти, які підтримує Асоціація міст України розповів модератор практикуму Олексій Неміч. Заступник голови Веселівської селищної ОТГ Оксана Чміль ознайомила учасників практикуму з конкретними успіхами залучення інвестицій для розвитку Веселівської громади.
Після закінчення теоретичної частини практикуму, учасники оглянули об'єкти Веселівської ОТГ, зокрема, спортивну школу, дитячий садок з басейном, ЦНАП та амбулаторію.
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)