Стратегію гендерної рівності Ради Європи 2018-2023 в Україні обговорили у Києві

12 / Грудень, 2018
10 грудня в Києві пройшла стратегічна сесія на тему: «Стратегія гендерної рівності Ради Європи 2018-2023 в Україні: стан та перспективи імплементації на національному, регіональному та місцевому рівнях», проведена Радою Європи. Участь у заході взяли Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, народний депутат України, Представник Президента України у Верховній Раді України Ірина Суслова, радниця з гендерних питань Офісу Ради Європи Катя Тілікайнен, Урядова Уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович, представники Асоціації міст України, органів місцевого самоврядування, облдержадміністрацій та експерти.
Учасники заходу обговорили кращі практики та перспективи впровадження Стратегії гендерної рівності Ради Європи 2018-2023 в Україні та інших країнах, а також національні, регіональні та місцеві ресурси і механізми підтримки імплементації Стратегії в громадах України. Окремими питаннями стали протидія насильству за ознакою статі та домашньому насильству, а також міфи щодо гендерної рівності, які зараз активно поширюють в Україні.
«Гендерна рівність не суперечить традиційним сімейним цінностям, навпаки – укріплює їх та є індикатором зрілості суспільства, показником демократії у житті країни. Нещодавно деякі міськради почали ухвалювати документи «на захист сімейних цінностей», що свідчить про нерозуміння та маніпуляцію довкола теми гендерної рівності. Попри досягнутий прогрес у питаннях рівності чоловіків та жінок, ми спостерігаємо і певний скепсис у деяких високопосадовців у регіонах, які, як вогню, бояться слова «гендер», – наголосила І.Климпуш-Цинцадзе.
За її словами, активна участь жінок у громадському, професійному та політичному житті сприяє зміцненню інституту сім’ї та й держави загалом. «Розуміючи запит суспільства на реформи та важливість включення України в глобальні світові тренди, за відносно короткий час було ухвалено низку системних документів. Маємо Державну програму забезпечення рівних прав та можливостей до 2021 року (ухвалена урядом у квітні 2018 р.), оновлено Національний план дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» тощо», – сказала віце-прем’єр-міністр.
В рамках стратегічної сесії відбулися тематичні групові дискусії щодо можливих подальших кроків у впровадженні Стратегії в Україні. Під час презентації результатів групової роботи, заступник директора проекту ПУЛЬС Наталія Лазаренко повідомила про онлайн-курс «Ґендерно орієнтоване бюджетування для розвитку громад», підготовлений проектом USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який впроваджує Асоціація міст України, та проектом «Ґендерне бюджетування в Україні» (ГОБ), що фінансується Швецією.
 
Довідково
Стратегія гендерної рівності Ради Європи на 2018-2023 роки була ухвалена Радою Європи 7 березня 2018 року. Вона спрямована, насамперед, на досягнення ефективної реалізації гендерної рівності і розширення можливостей жінок та чоловіків у державах-членах Ради Європи. Стратегія розрахована на шість років і містить стільки ж цілей: запобігання гендерним стереотипам і сексизму та боротьба з такими явищами; запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству; забезпечення рівного доступу жінок до правосуддя; досягнення збалансованої участі жінок і чоловіків в ухваленні політичних і суспільних рішень; захист прав жінок-мігрантів, жінок-біженців, жінок і дівчат, які шукають притулку; реалізація стратегії досягнення гендерної рівності в усіх політиках та заходах.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)