Стратегічне планування місцевого розвитку: методологія та кращі практики громад – тема практикуму у Запорізькому РВ АМУ

25 / Червень, 2019
25 червня відбувся практикум із застосування законодавства в Запорізькому Регіональному відділенні Асоціації міст України. Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі беруть участь представники органів місцевого самоврядування з міст, селищ та сіл Запорізької області. Виконавчий директор Запорізького РВ АМУ Ігор Бірюков привітав учасників та зазначив, що стратегічні пріоритети реформи місцевого самоврядування в Україні – одне з найважливіших питань сьогодення. Адже громади, на шляху становлення, стикаються з багатьма проблемами і для їх вирішення необхідно мати певні стратегії розвитку. До того ж побудова такої стратегії дозволить громадам залучати додаткові інвестиції в бюджет. 
Сьогодні під час практикуму представники ОТГ можуть не лише заслухати експертів, але й поділитися власним досвідом стратегічного планування місцевого розвитку.
Спікерами практикуму виступають як науковці, так і представники профільних департаментів.
Модератор заходу – завідувач кафедри будівельного виробництва та управління проектами Запорізького національного технічного університету Василь Доненко, який розповів про основи стратегічного планування. 
Заступник директора департаменту економічного розвитку Запорізької міської ради Ірина Качинська-Пилипчук обговорила з учасниками стратегічне планування місцевого розвитку. Доктор економічних наук, академік Академії економічних наук України, професор кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Запорізького Національного Університету Лідія Горошкова розказала про стратегічні пріоритети децентралізації в Україні.
Учасники заходу зазначили, що присутність на практикумі науковців та практиків дозволяє побачити проблему одразу з кількох боків. І, як наслідок, знайти оптимальні шляхи побудови власних стратегій розвитку.
Завдяки таким практикумам в рамках проекту ПУЛЬС спеціалісти та експерти з громад мають платформу для спілкування, обміну досвідом та пошуку оптимального вирішення проблемних питань.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)