19 / Травень, 2025

Представники інститутів громадянського суспільства, міжнародних організацій та Асоціації міст України долучилися до визначення сфер державної політики та обговорили проблемні питання, які можуть бути вирішені завдяки інструментам відкритого врядування.

Олександр Ярема, Державний секретар Кабінету Міністрів, співголова Координаційної ради з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», привітав учасників стратегічної сесії та зазначив, що спільне обговорення дозволить сфокусуватися на найбільш актуальних для суспільства змінах та рішеннях, що зможуть посилити відкрите врядування в Україні.

Олеся Архипська, Співголова Координаційної ради з  питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», запропонувала, щоб новий План дій став першим та амбітним як план-виклик на глобальне лідерство України.

Ірина Гончаренко, експертка з питань відкритого врядування та адміністративних послуг Асоціації міст України, під час обговорень внесла низку пропозицій для вирішення проблемних питань у сферах ветеранської політики, регіонального і місцевого розвитку, а саме: 

- створити єдину інформаційну платформу підтримки ветеранів та членів їх родин з інтерактивною картою центрів підтримки ветеранів та послуг, що ними надаються,  а також можливістю розробки відповідного мобільного додатку; 

- скоротити та оптимізувати обов’язкову кількість стратегічних та планувальних  документів для громад з метою економії часу, фінансових та людських ресурсів як представників органів місцевого самоврядування, так і представників громадськості та бізнесу, які долучаються до розробки та обговорення таких документів.

Учасники заходу також обговорили:

- державну, антикорупційну та молодіжну політики;

- питання енергетичної спроможності;

- регіональний розвиток;

- відкритість діяльності органів влади;

- інформаційну безпеку;

- регуляторну політику;

- публічні закупівлі;

- фінансовий моніторинг.

Винесені на обговорення питання можуть бути розв'язані з урахуванням основних принципів відкритого урядування – доступу до інформації, громадської участі, підзвітності, технологій та інновацій.

Результати Стратегічної сесії будуть використані для організації подальших тематичних обговорень за участю представників інститутів громадянського суспільства, органів виконавчої влади, експертів.

Збір пропозицій до сьомого національного Плану дій триває: запрошуємо громади пройти онлайн-опитування щодо обізнаності та впровадження принципів відкритого урядування на місцевому рівні в Україні за посиланням

Ознайомитися з Планом дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та реконструкція» на 2023–2026 роки можна, перейшовши за посиланням.

22 травня 2025 року в межах Тижня Відкритого Уряду-2025 відбудеться засідання Платформи діалогу місцевого та центрального рівнів влади «Посилення консультацій і спільного напрацювання рішень між національними та місцевими органами влади», організаторами якого є Асоціація міст України, Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи у співпраці з Секретаріатом Кабінету Міністрів України.

Асоціація міст України в партнерстві з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи та Партнерством «Відкритий Уряд» системно співпрацює щодо імплементації в Україні принципів міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)