Сприяння відкритому врядуванню та запровадження інструментів взаємодії влади і громади на місцевому рівні – серед пріоритетів АМУ

17 / Грудень, 2018
14 грудня у Києві пройшов Круглий стіл «Партнерство відкритого врядування: можливості для розвитку співпраці», організований Асоціацією міст України та Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи в рамках проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні».
У заході взяли участь Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Керівник відділу Департаменту співпраці та зовнішніх відносин Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Маріте Морас, Тернопільський міський голова Сергій Надал, в.о. Луцького міського голови, секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт, експерти Асоціації міст України і Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.
Маріте Морас у виступі зазначила, що електронне врядування – це оптимальний спосіб комунікації між місцевим самоврядуванням та державними органами влади. Відкрите врядування забезпечує підзвітність перед громадянами органів місцевого самоврядування та виконавчих органів влади, покращує їх ефективність, запобігаючи неправомірному використанню державних коштів, та сприяє збільшенню рівня довіри суспільства до органів влади. Також вона висловила сподівання, що Асоціація міст України в майбутньому стане активним учасником процесу із запровадження інструментів е-врядування не тільки на національному, а й на глобальному рівні.
Тернопільський міський голова Сергій Надал акцентував на важливості ролі АМУ в поширенні інструментів відкритості роботи органів місцевого самоврядування.
Асоціація міст України збирає кращі практики взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, та сприяє їх запровадженню у громадах, - відзначив С.Надал.
Також Тернопільський міський голова розповів про досвід міста у впровадженні інструментів співпраці з громадськістю. Це – бюджет участі, електронні петиції. Окремо він зупинився на діяльності Молодіжної ради при міській раді, завдяки якій молодь має можливість впливати на управлінські процеси у місті.
В.о. Луцького міського голови Григорій Пустовіт поділився досвідом Луцька у залученні громадськості до роботи ради. Завдяки онлайн-трансляції сесій міської ради та доступу до прийнятих нею рішень жителі міста мають можливість отримати зворотній зв'язок від обраних ними депутатів та безперешкодно у будь-який момент дізнатись про прийняті рішення.
На завершення учасники круглого столу підтримали необхідність систематизації кращих електронних практик, втілених громадами в різних регіонах країни, для  врахування досвіду їх реалізації при запровадженні електронних інструментів відкритого врядування.
 
Нагадаємо, під час заходу Виконавчий директор АМУ О.Слобожан повідомив, що Асоціація напрацювала план дій з включення органів місцевого самоврядування до «відкритого уряду», який включає проблематику реалізації ініціативи та шляхи її вирішення. 13 грудня у Києві пройшов Круглий стіл «Перспективи розвитку законодавства щодо статусу депутатів місцевих рад», організований Асоціацією міст України та Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи в рамках проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні».
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)