20 / Березень, 2022
16 березня Уряд постановою № 294 спростив процедуру надання соціальних послуг в інтернатних установах під час воєнного стану (порівняльна таблиця). Постановою внесено зміни до Порядку надання соціальних послуг особам з інвалідністю та особам похилого віку, які страждають на психічні розлади (постанова № 576) та Порядку організації надання соціальних послуг (постанова № 587), відповідно до яких у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану соціальні послуги стаціонарного догляду, паліативного догляду, догляду вдома, підтриманого проживання в інтернатних закладах надаються на підставі:
  • заяви про надання соціальних послуг, поданої особою (для дієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);
  • заяви про надання соціальних послуг особі, поданої законним представником (для недієздатних осіб, яким призначено опікунів);
  • повідомлення від уповноваженої особи органу опіки та піклування (для недієздатних осіб, які не мають законного представника).
 
Заяви можуть подаватись до сільських, селищних, міських, районних та обласних органів соцзахисту або до надавачів соціальних послуг. Сільські, селищні, міські, районні органи соцзахисту передають такі заяви обласним (Київському міському) органам соцзахисту. Обласні (Київський міський) орган соцзахисту оформляє путівку та передає її до інтернатної установи.
АМУ звертає увагу, що Порядок надання соціальних послуг особам з інвалідністю та особам похилого віку, які страждають на психічні розлади та Порядок організації надання соціальних послуг є рекомендованими для застосування органам місцевого самоврядування. При прийнятті рішення органи місцевого самоврядування повинні в першу чергу зважати на забезпечення найкращих інтересів громадян.
Слава Україні!
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)