10 / Листопад, 2016

8 листопала на засіданні Урядового комітету з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку розглянуто проект постанови "Про затвердження Примірного положення про центр соціальної підтримки дітей та сімей".

Зазначений проект постанови погоджувався з Асоціацією Міністерством соціальної політики України ще в липні цього року. Водночас, не всі пропозиції та зауваження були враховані, зокрема:

•    Згідно з редакцією Мінсоцполітики «Центр утворюється, реорганізується та ліквідується районною, районною у м. Києві держадміністрацією або виконавчим органом міської, районної у місті (у разі утворення) ради (далі — засновник)...»
Зазначаємо, що відповідно до пункту 30 частини першої статті 26 Закону України «Про органи місцевого самоврядування в Україні» до виключної компетенції сільської, селищної, міської ради відноситься створення, ліквідація, реорганізація та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади.
Тому, Асоціація запропонувала наступну редакцію «…у м. Києві держадміністрацією або міською, районною у місті (у разі утворення) радою (далі — засновник)…)»

•     Згідно з редакцією Мінсоцполітики «Центр очолює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади в установленому порядку засновником за поданням служби у справах дітей, якій підпорядковується центр, погодженим із службою у справах дітей обласної та Київської міської держадміністрації
Питання призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, на сьогодні відноситься до повноважень сільського, селищного, міського голови та регулюється пунктом десятим частини 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Погодження на посаду та звільнення з посади директора центру порушує принцип правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності органів місцевого самоврядування.
Асоціація запропонувала слова «погодженим із службою у справах дітей обласної та Київської міської держадміністрації» вилучити.

Зазначні пропозиції Асоціації були враховані

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)