Соціальний захист в ОТГ – тема практикуму у Рівненському РВ АМУ

22 / Березень, 2017
21 березня у Рівненському регіональному відділенні АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Особливості організації системи соціального захисту в ОТГ». Захід проведено у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь представники об’єднаних територіальних громад Рівненщини. Заступник голови Рівненської обласної держаної адміністрації Ігор Тимошенко наголосив на важливості соціального захисту вразливих верств населення. «Об’єднання громад на Рівненщині продовжується. Сьогодні ми маємо 18 громад, за кілька тижнів відбудуться перші вибори у Бокіймівській громаді. Можливо згодом доведеться громадам  укрупнюватись і  приєднувати до себе сусідів. Але попри економічні інтереси громади ви повинні пам’ятати і про соціальне спрямування роботи ОТГ», – зазначив Ігор Тимошенко.
  
Представники департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА детально розповіли, як сьогодні працює система в цілому. Всі види соціальних допомог та субсидій призначаються через Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають пільги. Маленькі громади не зможуть самі з ним працювати. Тому спеціалісти пропонують і надалі дотримуватися вже налагодженої схеми роботи: у громадах надають довідки, а призначенням соціальної допомоги займаються профільні структури. Це значно полегшить  роботу на всіх етапах надання соціальних послуг.
Начальник управління праці та соціального захисту населення Млинівської районної держаної адміністрації Ігор Римар розповів: «Сьогодні до нас звертаються громади, адже у Млинівському районі їх чимало. І ми розуміємо, що потрібно вдосконалювати нашу роботу, але ті послуги які ми надаємо потрібно зберегти». Він навів приклад Острожецької громади, яка вирішила скласти соціальну картку громади, аби чітко уявляти категорії населення, які потребують соціальної підтримки.   
Під час практикуму розглядалися й інші важливі  питання – надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)