Шляхи вирішення проблем у галузі ЖКГ обговорили на засіданні Миколаївської регіональної платформи

20 / Квітень, 2017
19 квітня відбулося засідання Миколаївської регіональної платформи на тему: «Шляхи вирішення найактуальніших проблем у галузі ЖКГ – основа забезпечення належного рівня якості життя та сталого розвитку громад». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Участь у засіданні взяли міські та селищні голови, голови ОТГ, народний депутат України Тарас Кремінь, депутати міських рад, виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Яблоновська, регіональні консультанти АМУ, експерти.
Відкрив засідання платформи Миколаївський міський голова, голова регіонального відділення Асоціації міст України Олександр Сєнкевич, який наголосив, що питання забезпечення належного рівня якості життя та сталого розвитку громад – є одним із пріоритетних питань у роботі органів місцевого самоврядування. Олександр Сєнкевич наголосив, що зношеність основних фондів житлово-комунального господарства, всіх комунікацій, інфраструктурних об’єктів майже стовідсоткова.  
Народний депутат України Тарас Кремінь повідомив, що розвиток місцевого самоврядування напряму залежить від ходу та якості децентралізації, яка, розкриває всі можливості громадам для розвитку.
«Три роки децентралізації в Україні відкрили колосальні можливості для наповнення місцевих бюджетів. Миколаївщина має за результатами тільки першого кварталу цього року перевиконання бюджету на 50-70%. Тому можна сміливо говорити про те, що область успішно йде по шляху реформування та оновлення. І тут ми говоримо про заклади житлово-комунального господарства, медицини і освіти», ‒ сказав Тарас Кремінь. «Я дивлюся на Чорноморську територіальну об’єднану територіальну громаду, яка надзвичайно динамічна розвиває своє господарство, наповнює бюджет. Відремонтовані сільський будинок культури, школа. Найближчим часом буде відремонтована теплотраса, тощо», – зазначив народний депутат.
Тарас Кремінь відмітив розвиток першої на Миколаївщині – Куцурубської громади, до якої приєдналися ще декілька сільських рад. «Чим спроможніша громада, тим більший потенціал вона має для подальшого розвитку. Ми зупиняємо, в такий спосіб, міграцію населення. Ми створюємо умови для розвитку робочих місць і відкриваємо перспективу для міжнародних інвесторів, для державно-приватного партнерства», ‒ сказав він.
 
  
Міський голова Южноукраїнська Віктор Параконний розповів про досвід розвитку міста. Зокрема, про проект доочищення питної води у багатоповерхівках Южноукраїнська, сортування сміття та його переробку.     Говорячи про стратегію розвитку не тільки Южноукраїнська, а й інших міст, Віктор Параконний наголосив на необхідності створення індустріальних парків.
Свою позицію з цього приводу висловив Олександр Сєнкевич, який розповів досвід розвитку технопарків у Польщі, де надаються податкові пільги інвесторам, залежно від того, скільки в місцевій громаді створено робочих місць. На його думку, створення індустріальних парків – це можливість розвитку міських та приміських територій, додаткові надходження до місцевих бюджетів, а відтак – кошти для вирішення багатьох проблем функціонування житлово-комунального господарства.
Учасники засідання напрацювали звернення до народних депутатів України щодо вирішення проблем у галузі ЖКГ.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)