30 / Серпень, 2021
30 серпня відбулося онлайн засідання фахової мережі Асоціації міст України з питань освіти. Захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю».
Мета – обговорити актуальні питання для органів місцевого самоврядування у сфері освіти.
Учасники: заступники міських, селищних, сільських голів, керівники органів управління освітою міських, селищних, сільських рад.
Запрошені: Заступник Міністра освіти і науки України, представник Інституту освітньої аналітики.
Модератором засідання виступила Тетяна Куценко, експерт з питань освіти Аналітичного центру Асоціації міст України. Вона відкрила захід та привітала учасників.
Заступник Міністра освіти і науки України Віра Рогова, а також фахівці Міносвіти Анастасія Софієнко, керівник експертної групи з питань бюджетування Директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик, та Володимир Божинський, керівник експертної групи з питань нормативно-правового забезпечення та децентралізації в освіті Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти та інші розповіли про прогнози МОНу щодо фінансування освітньої галузі у 2022 році, представили учасникам напрацювання Міністерства та НАПНУ щодо нормативно-правового забезпечення профільної старшої школи, а також надали відповіді на питання від фахівців у сфері освіти з громад.
Про зміни у формах статистичної звітності (ЗНЗ-1, 76 -РВК) доповів Андрій Литвинчук, заступник директора з науково-проектної роботи та ІТ Інституту освітньої аналітики (презентація).
У детальному обговоренні проблемних питань щодо організації профільного навчання в громаді та створення мережі ліцеїв взяли участь Ірина Сумарук, начальник відділу освіти Верховинської селищної громади (Івано-Франківська область) та Олена Кресс, начальник відділу освіти Семенівської міської ради (Чернігівська область).
Експертка АМУ Тетяна Куценко презентувала зміни у нормативно-правовій базі загальної середньої освіти, зокрема з основними положеннями законопроекту 4629-1, проектом Формули освітньої субвенції на 2022 рік (презентація).
Крім того, учасники обговорили проблемні питання щодо оптимізації мережі закладів освіти та можливостей впровадження норм що стосуються створення надання профільної середньої освіти у сільських та селищних територіальних громадах, а також проблемні питання, пов’язані із проведенням конкурсного відбору та призначення директорів шкіл.
Онлайн-захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).
Галузь: