29 / Вересень, 2020
Через карантин та обмежувальні заходи, що пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, регіональні відділення Асоціації міст України проводять практикуми з застосування законодавства у форматі онлайн.
29 вересня у Житомирському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Формування місцевих бюджетів, шляхи збільшення надходжень та бази оподаткування місцевих бюджетів». Захід організований в рамках проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Житомирського РВ АМУ та акаунті "ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон".
Учасники голови громад, керівники фінансових управлінь та відділів місцевих рад.
Відкриваючи засідання, виконавча директорка Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська, зауважила, що тема заходу є актуальною, адже нині гаряча пора – органи місцевого самоврядування працюють над проєктами місцевих бюджетів на 2021 рік та громади чекають рішень для приведення у відповідність до положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи.
«Сьогодні постало багато викликів для місцевих бюджетів: і новий адмінтерустрій, і необхідність прийняття взаємопов’язаних законопроєктів. Асоціація міст України напрацювала пропозиції від органів місцевого самоврядування та сподівається, що вони будуть враховані при затвердженні Держбюджету та внесенні змін до Бюджетного та Податкового кодексів», - зауважила Т.Кухарська.
Модератор практикуму, регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Сергій Гаращук акцентував увагу на проблемах формування дохідної та видаткової частини місцевих бюджетів, розповів про традиційні та інтерактивні підходи планування, необхідність внутрішньої та зовнішньої комунікації для бюджетного планування.
С.Гаращук детальніше зупинився на чіткій організаційній структурі виконавчих органів ради, їх функціях та повноваженнях, бюджетному календарі та особливостях формування місцевих бюджетів у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи. Окрему увагу було приділено формуванню бюджетів у новостворених громадах, які почнуть функціонуватимуть після 25 жовтня.
Також під час онлайн-заходу консультант з бюджетних питань у Житомирському РВ АМУ відповів на запитання, які глядачі практикуму надіслали у чаті та ставили у прямому ефірі.
Наприкінці заходу учасники підвели підсумки практикуму та обмінялися досвідом щодо формування місцевих бюджетів на наступний рік.
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Житомирського РВ АМУ: