20 / Березень, 2023

Рівненське Регіональне відділення Асоціації міст України 15 березня 2023 року провело чергове засідання профільної секції секретарів рад громад області на тему: «Робота ради в умовах воєнного стану» для секретарів рад громад Рівненщини.

Тетяна Грещук, виконавча директорка Рівненського РВ Асоціації міст України, модератор заходу, зауважила, що на повсякденні нові виклики, а також зміни до законодавства саме секретарі рад мають першими реагувати та працювати у правовому полі. 

Олександр Дехтярчук, Голова Постійної комісії з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції Рівненської обласної ради, окреслив основні напрямки роботи відділу та закцентував увагу присутніх на нововведеннях проєкту Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", реєстр. номер 6504.

Василь Курилас, консультант з правових питань Рівненського РВ Асоціаціі міст України, розповів про дотримання законодавства у сфері забезпечення прав на інформацію, звернення та захист персональних даних.

Дмитро Ткачук, секретар Гощанської селищної ради, презентував роботу проєктного напрямку селищної ради та реалізовані успішні проєктні кейси.

Юрій Павлов, керівник оргвідділу Рівненської міської ради, юрист, презентував особливості діяльності Рівненської міської ради.

Володимир Зиль, менеджер зі створення Рад ВПО Благодійного фонду «Рокада» Рівне, розповів про створення консультативно-дорадчих органів при ОСМ та можливу допомогу з боку фонду у цій роботі.

Людмила Кушнер,  консультантка з питань бюджету та фінансів Рівненського РВ Асоціаціі міст України, розповіла про особливості формування та виконання бюджету в умовах воєнного стану.

Під час роботи було обговорено наступні питання:

- дотримання органами місцевого самоврядування законодавства у сфері забезпечення прав на інформацію, звернення та захист персональних даних;

- довгострокові рішення для інтеграції ВПО в громади;

- міжнародна співпраця громад через взаємодію з донорськими проєктами і програмами;

- підвищення якості професійної компетенції, навчання та підвищення кваліфікації для працівників місцевого самоврядування;

- необхідні законодавчі зміни для роботи  в умовах воєнного стану, які можна реалізувати через Асоціацію міст України.

Учасники засідання отримали сертифікати про підвищення кваліфікації Рівненського регіонального центру підвищення кваліфікації, які вручила директорка Центру Тетяна Янчик.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)