27 / Вересень, 2018
27-28 вересня в Полтаві працює Секція АМУ з питань земельних ресурсів та комунального майна. Захід проводиться в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ. У роботі Секції беруть участь начальники управлінь та відділів місцевих рад з питань земельних ресурсів, представники органів державної влади та експерти. Всього понад 30 учасників з усієї України.
Відкрили засідання Секції секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота та директор аналітичного центру, заступник виконавчого директора Асоціації міст України Ярослав Рабошук. Він окреслив напрямки роботи Секції:
- Перш за все, наше завдання тут - обговорити ті проблемні питання, які є в органах місцевого самоврядування, а конкретно в управліннях земельних ресурсів, для того, щоб виокремити речі, необхідні для удосконалення роботи управлінь. На засіданні секції, ми будемо обговорювати введення нових державних будівельних норм, що стосуються планування і забудови населених пунктів.
Тетяна Медвецька, аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України, розповіла учасникам про новинки законодавства. Зокрема, мова йшла про: розпорядження Кабінету Міністрів України «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад»; внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»: Закони України «Про внесення зміни до пункту 9 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств».
![](/sites/default/files/42747091_2182989198691720_7623736008902705152_o.jpg)
![](/sites/default/files/42689800_2182989358691704_5484687680967016448_o.jpg)
Також учасники засідання розглянули й обговорили можливі шляхи вирішення проблем земель Міністерства оборони України та зміни Класифікації видів цільового призначення земель. Відбулось обговорення проблем зонування, забудови територій, а також питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення.
![](/sites/default/files/42673223_2182989028691737_5412333910279323648_o_0.jpg)
![](/sites/default/files/42626048_2182988958691744_5911457892313071616_o.jpg)
28 вересня засідання Секції продовжиться. Учасники будуть обмінюватись досвідом у галузі земельних питань на прикладі ГІС-систем містобудівного кадастру Полтавської міської ради. Також начальники управлінь та відділів місцевих рад з питань земельних ресурсів, представники органів державної влади та експерти обговорять питання у сфері землеустрою.
![](/sites/default/files/42575649_2182990655358241_5535207534433927168_o.jpg)
![](/sites/default/files/42738711_2182989278691712_7965108109897105408_o.jpg)
Галузь: