30 / Травень, 2019
30 травня у Чернігові проходить засідання Секції Асоціації міст України з місцевого економічного розвитку на тему «Місцевий економічний розвиток: ключі до самодостатності громад». Захід проводиться в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України.
Учасники – близько 30 голів міст, ОТГ та їх заступників та керівників міський управлінь з питань економічного розвитку.
У роботі Секції беруть участь Директор Проекту USAID ПУЛЬС Ігор Парасюк, заступник Чернігівського міського голови Андрій Черненко, Виконавчий директор Чернігівського РВ АМУ Михайло Литвин. Модерує захід експерт з місцевого економічного розвитку АМУ Діна Серебрянська. Вона відкрила засідання, окреслила головні завдання Секції та запросила учасників до конструктивного діалогу.
Андрій Черненко, вітаючи учасників Секції, розказав про розвиток Чернігова: «Нині наше місто розвивається велетенськими кроками і одночасно за зваженими рішеннями. За останні три роки зовнішній вигляд Чернігова змінився дуже сильно, ремонтів і реконструкцій зроблено більше, ніж за попередні десятиліття. Поштовх до цього також дала децентралізація, адже місто отримало додаткові кошти. А міському голові Владиславу Атрошенку вдається вдало маневрувати наданими можливостями. Як результат, до нас поїхали туристи, зокрема кияни, які почали називати Чернігів – «місто вихідного дня».
Ігор Парасюк у вітальному слові зазначив: «Ми пройшли навіть не половину шляху, перед нами ще велика дорога до цивілізації. Тому Асоціація міст України і проводить подібні заходи - бо ми сподіваємося на ваш розум, на ваші знання, на ваш досвід. Асоціація міст – це дуже потужна лобістська організація. Ми в рік лобіюємо або змінюємо близько ста нормативних актів. Все це відбувається лише тому, що міста нам дають інформацію. Тому ми цінуємо такі зустрічі, де ви можете надати нам цю інформацію». Також директор Проекту ПУЛЬС зазначив, що сьогоднішній захід відбувається завдяки підтримці міжнародних партнерів – Агентства США з міжнародного розвитку.
Головний спеціаліст управління економічного розвитку Чернігівської міської ради Наталія Оздемір презентувала відеоролик «Інвестиційний потенціал м. Чернігів». Після чого ознайомила присутніх з досягненнями міської ради у розвитку підприємництва та відповіла на запитання учасників заходу.
Ладижинський міський голова Валерій Коломєйцев поділився досвідом свого міста у сфері місцевого економічного розвитку. Про залучення інвестицій в сферу енергозбереження на практиці розповіла начальниця відділу економічного аналізу і прогнозу Управління економіки Рівненської міської ради Тетяна Степанюк.
Про вплив бюджетної децентралізації на економічний розвиток громад, дії Асоціації міст України у законодавчому процесі в сфері місцевого економічного розвитку доповіла Діна Серебрянська. Після цього відбулося обговорення проектів нормативно-правових актів та спільне напрацювання пропозицій щодо внесення змін до чинного законодавства у сфері місцевого економічного розвитку.
Також у ході засідання представники органів місцевого самоврядування ділитимуться досвідом вирішення проблемних питань у сфері місцевого економічного розвитку.
Завтра, 31 травня, у рамках Секції учасники ознайомляться із діяльністю підприємства «ПЕТ Технолоджис Україна» та підприємства ТОВ «Ризький Хліб».
  
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)