Розробляти і реалізовувати інфраструктурні проєкти вчилися учасники практикуму в Івано-Франківському РВ АМУ

12 / Березень, 2020
12 березня в Івано-Франківському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Шляхи підвищення інвестиційної привабливості. Розробка та реалізації інфраструктурних проєктів». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.​ Учасниками були міські, селищні, сільські голови, їх заступники, спеціалісти профільних підрозділів.
Виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук під час відкриття заходу наголосив, що дуже важливо для ОТГ правильно будувати роботу щодо залучення додаткових фінансових ресурсів, розпочинаючи з діалогу в громаді і завершуючи стратегією її розвитку.
Сьогодні в Україні є чимало можливостей залучення міжнародного досвіду, тому важливо вміти шукати ці ресурси, правильно будувати концепцію позиціонування громад. Саме це є серед пріоритетів діяльності Асоціації міст України, – підкреслив Юрій Стефанчук.
 
Модератор заходу Микола Скиданюк акцентував свою увагу на розробці інфраструктурних проєктних заявок за рахунок коштів субвенції на розвиток інфраструктури згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад» (зі змінами) від 16.03.2016 р № 200. Експерт також розповів присутнім про розробку інфраструктурних проєктних грантових заявок на донорські структури ЄС та США, особливості їх фінансування.
Нині є великі можливості для залучення грантових коштів як від держави, так і з фондів та програм ЄС та США. Посольства Естонії, Японії, Німеччини, фонд Чарльза Стюарта Мотта, GIZ підтримують такі проєкти. Однак, при їх підготовці важливо, щоб громади враховували регіональний вплив проєкту та його сталість. Адже будь-який донор не готовий підтримувати тільки, наприклад, будівельні роботи, а хоче бачити, як проєкт буде діяти після завершення гранту, наприклад через 5 років, – зазначив Микола Скиданюк.
Кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, директорка проєктно-освітнього центру «Агенти змін» ПНУ Світлана Кропельницька зосередила свою увагу на особливостях фінансування проєктів регіонального розвитку за кошти секторальної бюджетної підтримки ЄС.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)