22 / Червень, 2017
Сьогодні, 22 червня у Києві розпочалася робоча зустріч Секції з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Асоціації міст України. Захід організовано в рамках реалізації спільного проекту Асоціації міст України та Федерації канадських муніципалітетів «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС).
Відкрили засідання заступник виконавчого директор АМУ Валерій Баранов, голова Секції АМУ, Первомайський міський голова Людмила Дромашко та головний радник з питань врядування Проекту ПРОМІС Кейді Ворд.
Під час зустрічі оголошені результати конкурсу короткострокових ініціатив, що сприятимуть участі жінок у місцевому економічному розвитку. Нагадаємо, навесні цього року Асоціація міст України спільно з Проектом ПРОМІС провела конкурс на фінансування короткострокових гендерних ініціатив. Загальний бюджет фінансування складає 600 тис. грн. Конкурсна комісія обрала 8 серед 38 заявок, реалізація яких розпочнеться вже з липня 2017 року.
Переможцями конкурсу стали:
- ГО «Європейська Асамблея жінок-депутатів» (м.Ірпінь, Київська обл.),
- ГО «Дніпропетровський інститут муніципального управління» (м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл.),
- ГО «Народна допомога Україні» (м. Чернівці),
- ГО «Центр муніципального та регіонального розвитку – ресурсний центр» (м.Івано-Франківськ),
- ГО «Жінки Луганщини» (м.Сєвєродонецьк, Луганська обл.),
- ГО «Інформаційно-тренінговий центр громадських ініціатив» (м. Тараща, Київська обл.),
- ГО «Платформа взаємодій «Простір» (м. Рівне),
- ВООГО «Відкрите суспільство» (м. Вінниця).
Після підписання угод на фінансування ініціатив відбулася презентація проектів-переможців конкурсу. Серед них – проекти, що сприятимуть розвитку жіночого бізнесу, навчання з брендингу та промоції продукції жінок-підприємниць, а також створення платформ он-лайн комунікації та можливостей збуту товарів. Ряд ініціатив здійснять гендерний аналіз, створять гендерні мапи міст, які потенційно ляжуть в основу написання цільових програм та стратегій з забезпечення та підтримки рівності статей в економічному житті громад.
Крім того, буде представлено Гендерний Кодекс Асоціації міст України. Учасники зустрічі матимуть змогу обговорити його зміст, мету, використання.
Завтра Секція з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків АМУ продовжить свою роботу. У програмі – тренінг з основ гендерно-орієнтованого бюджетування, підведення підсумків робочої зустрічі.