09 / Березень, 2017

В минулому році закінчився проект «Сталий розвиток житлового господарства в Україні: сприяння місцевому розвитку та посилення ролі громадських організацій». Проект реалізовувався за програмою Європейської Комісії «Об'єднання громадян і органів місцевого самоврядування: партнерство на благо розвитку», метою якого є розвиток потенціалу громадських організацій та місцевих органів влади як передумова для відкритого і демократичного суспільства.

Головною метою проекту було посилення потенціалу недержавних структур в галузі енергоефективності та житлового господарства, підвищення їх участі в розробці та реалізації місцевих стратегій сталого розвитку в Україні. Проект проходив в чотирьох регіонах: Одеса, Львів, Херсон, Запоріжжя.

«Багато людей в безлічі маленьких міст і сіл, роблячи багато маленьких справ, змінюють світ» - прислів'я активістів сталого розвитку.

Керуючись цим девізом партнери проекту розробили спільно з представниками адміністрацій міст, різних громадських організацій і вищих навчальних закладів стратегії сталого розвитку своїх міст.

Велика роль в практичній реалізації ідей сталого розвитку була призначена міні-проектам в регіонах-партнерах, спрямованих на підвищення енергоефективності в житловому фонді та вдосконалення управління житлом.

Ми пропонуємо Вам ознайомитися з результатами і документами проекту. Вони можуть бути Вам корисні при стратегічному плануванні модернізації житлового фонду.

Інформація про проект знаходиться на інтернет-сторінці www.energodom.org в розділі «Проекти» під назвою «Сталий розвиток житлового господарства в Україні».

До основних документів належать:

Приклади розроблених стратегій м.Гола Пристань, Херсонської області; м.Львова, м.Запоріжжя, м.Одеси, м.Жовква, Львівської області

Методичний посібник для розробки стратегій сталого розвитку на місцевому та регіональному рівні (в схемах, таблицях, зразках документів) (див. Додаток)

Аналіз стану нормативної бази України з енергоефективності будівель

Навчальний посібник: «Термомодернізація житлового фонду: організаційний, фінансовий, юридичний, соціальний і технічний аспекти» (http://www.energodom.org/uchebnoe-posobie)

Рекомендації стосовно покращення управління багатоквартирними житловими будинками на основі досвіду управління житлово нерухомістю в Німеччині

Практичний посібник з будівництва сонячної електростанції для забезпечення електроенергією житловий будинок «Сонячна енергія - це наше майбутнє!»

http://www.energodom.org/posobie-po-stroitelstvu-solnechnoj-elektrostantsii

І багато інших документів і статей по темах проекту: управління житлом; енергоефективність в будівлях; енергозберігаюча термомодернізація житлових будинків та ін.

Будемо раді, якщо ця інформація буде Вам корисна!

 

Додаткова інформація:

Звертаємо Вашу увагу на те, що за сприяння Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини стартував ще один німецько-український проект з комплексної модернізації житлових будинків «Німецько-українські енергоефективні будинки».

По всій Україні в ході конкурсу було відібрано 20 житлових будинків для проведення комплексної енергозберігаючої термомодернізація.

Повну інформацію Ви можете отримати на www.sampleprojects.org!

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)