24 / Жовтень, 2019
За результатами рейтингу Doing Business 2020 року Україна піднялася на сім пунктів і займає 64-е місце серед 190 країн. Нагадаємо, що у попередньому році таке підвищення відбулося на 5 позицій – (з 76 на 71 сходинку).
Згідно з даними Світового банку, за рік Україна поліпшила свої показники по 6 індикаторів (із 10).
Найбільший позитивнихй рух відбувся по індикатору "Захист міноритарних акціонерів" (+27 пунктів) - завдяки відкриттю інформації про кінцевих бенефіціарів. Також істотне підвищення показав індикатор "Отримання дозволу на будівництво" (+10) – за рахунок усунення вимог до найму незалежного проєктанта і інженера технагляду та ввівши систему онлайн-повідомлень.
Крім цього, на підвищення позицій України в рейтингу вплинули такі індикатори:
  • "Підключення до електромереж" - спрощення підключення до електромереж і впорядкування технічних умов; впровадження географічної інформаційної системи; покращення надійності електропостачання, завдяки механізму компенсації відключення;
  • "Міжнародна торгівля" - спрощення вимог до сертифікації окремих промислових товарів;
  • "Реєстрація майна" - підвищення прозорості системи управління земельними ресурсами та спрощення реєстрації майна;
  • "Доступ до кредитів" - покращення доступу до кредитної інформації через створення нового Національного реєстру кредитів в Національному банку України.
Дані в рейтингу Doing Business-2020 наведені за станом на 1 травня 2019 року.
Уже традиційно рейтинг очолює Нова Зеландія. Другу позицію зайняв Сінгапур, на третьому рядку Гонконг, на четвертій розташувалася Данія, замикає топ-5 Південна Корея. З пострадянських країн найкраще з веденням бізнесу справи йдуть у Грузії - вона на сьомому місці. Далі йдуть Литва (11), Естонія (18), Латвія (19), Казахстан (25), Росія (28), Азербайджан (34), Вірменія (47), Молдова (48), Булар (49). На останньому 190-му місці - Сомалі.
Нагадаємо, що рейтинг Doing Business - це щорічний рейтинг інвестиційної привабливості 190 країн світу, який формує Світовий банк. Звіт Doing Business складається за підсумками комплексного дослідження стану реформ в кожній країні по 10 ключовими індикаторами, які використовуються для аналізу економічних результатів і виявлення успішних реформ і оцінки їх ефективності. Індекс легкості ведення бізнесу Doing Business є важливим маркером для інвесторів при ухваленні рішення про інвестиції в ту чи іншу країну світу.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)