18 / Грудень, 2018
17 грудня у Краматорську пройшов регіональний семінар «Енергоефективність на підприємствах: нові виклики, нові можливості», що має на меті інформування представників бізнесу щодо підвищення ефективності використання ресурсів шляхом запровадження енергоефективних заходів. Асоціація міст України забезпечує організаційну підтримку регіональних семінарів на тему «Енергоефективність на підприємствах: нові виклики, нові можливості», які проводить ГО «Школа енергоефективності» в рамках проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального Уряду Німеччини.
У заході взяли участь представники Донецької облдержадміністрації, органів виконавчої влади області, Європейського банку реконструкції та розвитку, сільські, селищні, міські голови, керівники підприємств молочної, хлібопекарської, машинобудівної галузей та галузі виробництва.
Модератор семінару – регіональний представник АМУ Олександр Меланченко. Він зазначив, що енергоефективність - це економічна необхідність та енергетична безпека країни, тому перехід на альтернативні види палива задля розв'язання питань енергозбереження та енергоефективності є одним із першочергових завдань в Україні.
Голова правління ГО «Школа енергоефективності» В'ячеслав Лісовик наголосив, що розвиток енергоефективності міст – це реальний шлях до сталого розвитку, кардинального покращення будівель та міського середовища, скорочення енергоспоживання та видатків. «Тим більше, наразі держава і міжнародні партнери України пропонують допомогу та кошти саме на фінансування енергоефективних проектів у містах», - зазначив В'ячеслав Лісовик. За його словами, скористатися цими можливостями потрібно передусім органам влади та місцевого самоврядування.
Про шляхи впровадження енергоефективності в містах Донеччини розповів начальник відділу енергоефективності та енергозбереження департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької ОДА Олег Безкровний. Він проінформував учасників про Регіональну програму з відшкодування частини відсотків за кредитами, залученими на заходи з енергозбереження та підвищення енергоефективності для населення Донецької області на 2016-2018 роки.
Наприкінці семінару учасники взяли участь в анкетуванні про методи енергоефективності, які вже застосовують на своїх підприємствах та майбутні кроки в напрямку здійснення енергоефективних заходів. Результати опитування Асоціація міст України використовуватиме при підготовці наступних етапів проекту.
Нагадаємо, цикл регіональних семінарів на тему «Енергоефективність на підприємствах: нові виклики, нові можливості» за підтримки АМУ пройшов також в Чернігові та Тернополі.