Реформування сфери ЖКГ – тема практикуму у Полтавському РВ АМУ

23 / Липень, 2018
20 липня у Полтавському регіональному відділенні АМУ у Новосанжарській громаді відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Законодавчі зміни у сфері житлово-комунального господарства та їх практичне застосування. Реформування сфери ЖКГ». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. У заході взяли участь  міські, селищні, сільські голови, голови ОТГ, заступники голів.  Серед учасників практикуму – народний депутат України Андрій Река.
Виконавчий директор Полтавського РВ АМУ Галина Безносик звернулася до слухачів з вітальним словом, розкрила тему і мету  навчання, повідомила про діяльність регіонального відділення та заплановані заходи в рамках Проекту ПУЛЬС.
  
Модератор заходу Валентин Івашина, заступник голови Новосанжасрької ОТГ, детальніше ознайомив учасників з програмою практикуму, представив спікерів. 
Народний депутат Андрій Река, зокрема розповів про подальші перспективи децентралізації в Україні, хід створення об’єднаних територіальних громад, подальше укрупнення ОТГ та районів, проблему з дублюванням функцій, особливо у районах, територія яких покрита однією громадою, приєднання громад до міст обласного значення. Також парламентар відповів на запитання голів громад.  
Серед головних питань практикуму – проблеми взаємовідносин надавачів та споживачів житлово-комунальних послуг.
Наталія Давиденко, директор ДП «Комунтех» комунального підприємства «Джерело» Новосанжарської селищної ради, розповіла, що на території ОТГ послуги централізованого водопостачання та вивезення твердих побутових відходів жителям надає комунальне підприємство «Джерело». На підприємстві працює 40 осіб. На балансі підприємства знаходиться 11 артезіанських свердловин, середня протяжність водогонів – 52 кілометри. Нинішній стан комунального господарства на території громади підтверджує необхідність реформування цієї галузі з метою підвищення ефективності та надійності системи життєзабезпечення громади, поліпшення якості комунальних послуг, розвиток комунальних послуг та встановлення тарифів для них. Проблемним питанням фінансування підприємства є відшкодування пільг і субсидій в зимовий період. Так, як субсидії складають 60% від суми нарахованої плати за воду по населенню. Заборгованість за цей зимовий період по комунальному підприємству складає більше 300 тисяч гривень. Для нашого підприємства – це велика сума коштів.
Наталія Давиденко ознайомила з особливостями вивезення твердих та рідких побутових відходів на території громади, взаємовідносинами з ОСББ. 
Про повноваження органів місцевого самоврядування у процесі надання житлово-комунальних послуг розповів Олег Шкурупій, спеціаліст загального відділу комітету Новосанжарської селищної ради. 
Далі практикум продовжився оглядом об’єктів комунальної сфери, які презентувала  голова Новосанжарської ОТГ Інна Коба. Так учасники відвідали КП «Джерело». Нині в громаді постійно використовують два сміттєвози, у резерві є ще один. За кошти місцевого бюджету придбано комунальну техніку - піскорозкидач, два міні трактори з причепами, культиваторами, мітлами, гілкоріз.
На завершення практикуму гості Новосанжарської ОТГ обмінялися думками та досвідом.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)