Питання децентралізації влади розглянули учасники Дніпропетровської регіональної платформи

28 / Березень, 2017
28 березня у Дніпропетровському РВ Асоціації міст України відбулося засідання  регіональної платформи на тему «Актуальні питання децентралізації влади. Зміни до законодавства при формуванні об’єднаних територіальних громад». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).
У засіданні регіональної платформи взяли участь міські голови, заступники міських голів, секретарі міських рад та голови створених та потенційних ОТГ області, народний депутат України  Іван Куліченко, представники  Дніпропетровської обласної ради.
Засідання провів голова Дніпропетровського РВ АМУ Кам’янський міський голова Андрій Білоусов. Під час заходу розглядалися такі питання: зміни до законодавства у сфері добровільного  об’єднаних територіальних громад; проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»; про успіхи та проблеми створених об’єднаних територіальних громад.
Іван Куліченко розповів про ті законодавчі процеси, які відбуваються сьогодні у Києві. Окремо він зупинився на Законі «Про службу в органах місцевого самоврядування», на який так усі чекали, але Президент наклав своє вето. Народний депутат запевнив, що усі побажання та поправки Президента будуть враховані, та закон найближчим часом все ж таки буде прийнятий. 
На нюансах Закону  України «Про службу в органах місцевого самоврядування» зупинилась начальник відділу з питань кадрового менеджменту Дніпропетровської ОР  Олена Сватко. Вона коротко презентувала новели цього закону та їх вплив на трудові права державних службовців.
 
  
Учасники засідання в режимі живого спілкування змогли задати хвилюючі їх питання в рамках теми децентралізації. І таких питань, як виявилось, дуже багато.
Так, Марганецький міський голова Олена Жадько розповіла про те, що власними коштами громади та коштами спонсорів минулого року декілька шкіл були повністю переведені на палетне опалення. Але залишаються ще багато об’єктів соціального призначення, які потребують вирішення проблем з опаленням. З питанням про можливість державних дотацій на фінансування цих об’єктів Олена Жадько звернулась до Івана Куліченка. У відповідь на це, депутат нагадав про існування закону, згідно якого держава виділяє 800 млн. грн на покриття ПДВ при отримання кредитів, які спрямовані на енергозбереження. Також він порадив міським головам звернутись до представництва ЄБРР з метою отримання такого кредиту, на дуже вигідних умовах.
Поділився з присутніми своїми успіхами Зеленодольський міський голова Андрій Савченко. За його словами, Зеленодольська міська об’єднана громада була першопрохідцем у справі об’єднання і довелось докласти максимум зусиль для вирішення усіх законодавчих, юридичних та організаційних питань. Але ті результати, які громада має на сьогодні, були однозначно того варті. Андрій Савченко зазначив, що дуже важливо в процесі децентралізації об’єднувати громади не тільки за географічним принципом, а насамперед за принципом спроможності, самодостатності потенційної громади. Крім того, одним з першочергових питань сьогодні стоїть створення нових робочих місць для молоді на території громад. Саме це, на думку мера Зеленодольська, є запорукою успішності громади.
Після прийняття закону, який дозволяє добровільно об'єднуватися територіальним громадам, розташованим у суміжних районах, можливість створити об’єднану громаду нарешті отримала Любимівська сільська рада. Але досі гостро стоїть питання щодо надходження до сільського бюджету податків від діяльності кар’єрів, які знаходяться на території громади. З проханням розглянути це питання на законодавчому рівні звернулась до І.І. Куліченка Любимівський сільський голова  Катерина Желяб’єва.
Виконавчий директор Дніпропетровського регіонального відділення АМУ С.Квітка розповів про результати реалізації широкомасштабної акції «Децентралізаційний марафон» та проблеми, що мають місце на Дніпропетровщині. Він детально зупинився на прийнятих у 2017 році нормативно-правових актів щодо добровільного об’єднання територіальних громад.
Учасники заходу взяли активну участь у обговоренні питань, що розглядалися під час засідання платформи, та зійшлися на тому, що саме Асоціація міст України та народні депутати можуть сприяти покращенню законодавства  щодо формування об’єднаних територіальних громад.
Напрацьовані пропозиції будуть направлені до обласної влади та Кабінету міністрів України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)